Budextan Oficerska

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie otrzymało dofinansowanie na staże dla uczniów organizowanych poza granicami kraju. Jest to druga szkoła zawodowa w Mrągowie, która otrzymała takie dofinansowanie. 

Starostwo Powiatowe w Mrągowie otrzymało dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na lata 2014-2020, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Po Zespole Szkół Nr 2 w Mrągowie również wniosek złożony dla CKZiU przeszedł procedurę konkursową i otrzymał dofinansowanie w wysokości 150 tys. euro (641.685 zł).

Realizowany w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie projekt pt. „Zagraniczne praktyki drogą rozwoju zawodowego” obejmie wsparciem 52 uczniów, którzy w okresie dwóch lat odbędą 4-tygodniowe staże zawodowe w Hiszpanii i Irlandii. Szanse na taki wyjazd będą mieli uczniowie klas trzecich technikum we wszystkich zawodach, w których kształci placówka na poziomie szkoły średniej.

W tym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja dla pierwszej grupy na przyszłoroczny wyjazd (marzec/kwiecień) do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Rekrutacja dotyczy uczniów w zawodach technik przetwórstwa mleczarskiego i technik organizacji reklamy. Niestety, ale liczba miejsc jest ograniczona (10 osób) i do wyjazdu zostaną zakwalifikowani uczniowie spełniający warunki formalne i posiadającą największą liczbę uzyskanych punktów przed Komisją Rekrutacyjną.

W tym roku szkolnym (kwiecień/maj 2020) jeszcze jedna grupa uczniów wyjedzie na staże do Trelly w Irlandii. Będzie to 16-osobowa grupa techników pojazdów samochodowych i informatyków. Rekrutacja została zaplanowana w pierwszej połowie listopada br.

W roku 2021 młodzież CKZiU czekają dwa wyjazdy do Hiszpanii (Walencja i Granada).

Wyjazdy na staże zagraniczne są w całości dla uczniów bezpłatne. Odbędą również bezpłatnie zajęcia z języka hiszpańskiego i angielskiego. Na miejscu w czasie wolnym czekają na nich ciekawe wycieczki i poznawanie regionów, gdzie będą przebywać. Otrzymają także kieszonkowe na drobne wydatki.

Regulamin i stosowne formularze znajdują się na stronach szkoły i Starostwa.

źródło: Starostwo powiatowe w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij