W 13. kolejce forBET IV Ligii piłkarze Mrągowii Mrągowo pokonali Błękitnych Orneta 4:0 (1:0) i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Jest to już trzecie zwycięstwo z rzędu dla drużyny z Mrągowa.

Już od pierwszych minut drużyna z Ornety próbowała atakować bramkę Mrągowii. W 3. minucie Daniel Kogut zagrał piłkę do Mateusza Różowicza, ten zgrał ją głową do Michała Kurywczaka, który uderzył zza pola karnego tuż obok dalszego słupka. Dziesięć minut później futbolówkę w środkowej strefie boiska przejął Kamil Skrzęta, popędził z nią 30 metrów, podał do Łukasza Kuśnierza, jednak ten strzelił zbyt lekko i Bartosz Dzikowski bez większych kłopotów zatrzymał piłkę. W 18. minucie Wojciech Żęgota zagrał z lewej strony boiska do Aleksandra Tomasza, ten jednak uderzył obok bramki. Pięć minut przed przerwą po zamieszaniu w polu karnym Skrzęta z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. W ostatniej akcji pierwszej części gry Filip Wójcik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym zachował się Wiktor Abramczyk i strzałem głową umieścił ją w bramce.

W 48. minucie Mateusz Barszczewski wrzucił futbolówkę w "szesnastkę", gdzie niefortunnie interweniował Tomasz Gołębiowski i strzałem głową wpakował ją do własnej bramki. W dalszej fazie tej części gry przewagę mieli mrągowianie, atakowali na bramkę gości, ale bez groźniejszych sytuacji bramkowych. Dopiero w 74. minucie Kurywczak dwukrotnie wybił piłkę z linii bramkowej - najpierw po dośrodkowaniu z kornera Wójcika, a następnie po dobitce głową Abramczyka. Sześć minut później Kuśnierz zagrał do Barszczewskiego, ten zwiódł Koguta i pięknym strzałem w okienko zdobył trzeciego gola dla Mrągowii. Wynik meczu ustalił w 84. minucie Dariusz Gołębiowski, który wykorzystał podanie od Kuśnierza i pokonał Dzikowskiego. W końcówce w znakomitej sytuacji znalazł się Damian Glinka, jednak z bliska trafił wprost w bramkarza.

Następnym przeciwnikiem mrągowskiego MKSu będzie piastująca przedostatnie miejsce w tabeli KKS Warmia Olsztyn. Spotkanie odbędzie się 2 listopada o godzinie 13.30 na stadionie miejskim w Olsztynie

Mrągowia: 1. Marcin Marszałek - 7. Dariusz Gołębiowski, 44. Wiktor Abramczyk, 5. Łukasz Michałowski (90, 14. Filip Chorążewicz), 22. Wojciech Żęgota - 18. Piotr Dominik (28, 11. Mateusz Barszczewski), 8. Kamil Skrzęta (82, 9. Maciej Kotarba), 77. Piotr Wypniewski (87, 4. Cezary Trzebiński), 10. Łukasz Kuśnierz, 2. Filip Wójcik (78, 31. Piotr Błędowski) - 55. Aleksander Tomasz (71, 6. Damian Glinka).

Źródło: MKS Mrągowia Mrągowo

Wyniki drużyn z powiatu:

forBET IV Liga

  • 2019.10.26             MKS Mrągowia Mrągowo 4 : 0 MKS Błękitni Orneta

Klasa okręgowa — Grupa 1

  • 2019.10.26             KS Śniardwy Orzysz 3 : 3 MKS Kłobuk Mikołajki
  • 2019.10.26             MBKS Victoria Bartoszyce 0 : 2 KS Żagiel Piecki

Klasa A — Grupa 1

  • 2019.10.26             KS LZS Fala Warpuny 2 : 4 GLKS Jurand Barciany
Święta piekarnia szabelski - content

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij