Budextan Oficerska

W ramach obchodów Święta Niepodległości mieszkańcy Mrągowa będą mogli wejść na pokład polskiego transatlantyka. Za pomocą gogli VR widzowie będą mieli możliwość zwiedzania wnętrz statku, posłuchania ciekawych opowieści oraz poczuć klimat czasów 20—lecia międzywojennego.

11 listopada w Centrum Kultury i Turystyki w ramach projektu Wirtualny Teatr Historii odbędzie się pokaz pt. „MS Piłsudski - ukryta historia”. Seanse rozpoczną się o godzinie 12.00 i będą trwać do godziny 19.00. Wstęp wolny.

Fundacja Koncept Kultura oraz CKiT w Mrągowie zapraszają w wirtualną podróż na pokładzie polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”. Dzięki technologii VR widzowie odbędą rejs po Atlantyku oraz zanurzą się w świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Będziemy świadkami utraty niepodległości oraz jej odzyskania, spotkamy bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrowa Wilsona.

Na chętnych, którzy pragną zanurzyć się w historię sprzed blisko 100 lat czekać będzie 15 obrotowych foteli wyposażonych w urządzenia VR oraz zawsze uśmiechnięta załoga „Piłsudskiego”!

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!                               

Dodatkiem do pokazów VR będzie gra rodzinna przygotowana dla mieszkańców Mrągowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Gracze znajdą się w pokoju przedwojennego fotografa, w którym czekają na nich zdjęcia i ciekawostki sprzed 100 lat. W grze - w której historia łączy się ze świetną zabawą - mogą wziąć udział duzi i mali. Starsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w zadaniach historycznych, młodsi wykażą się sprytem i sprawnością zamieniając się w młodych legionistów podczas musztry, układając wielkie puzzle z wizerunkiem polskiego transatlantyku, śpiewając piosenki przedwojennych gwiazd, ścigając się na wieloosobowych nartach, czy pomagając w kuchni polowej podczas dożywiania biednych dzieci z przedwojennych wsi. Czy uda nam się zdobyć szyfr i wspólnie otworzyć sejf, w którym czekają odznaki za dobrze wypełnione zadania? Na to i inne pytania odpowiedź znajdziemy 11 listopada podczas gry rodzinnej z historią w tle.

Odbędą się również na dodatkowe seanse VR w dniu 12 listopada, w godz. 15.30 - 18.30. W tym przypadku obowiązuje rezerwacja miejsc dla osób indywidualnych: na stronie Fundacji Koncept.

źródło: CKiT w Mrągowie

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij