9 listopada o godzinie 17.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbędzie się pokaz koncertu Łukasza (L.U.C.) Rostkowskiego, który został ozdobiony ilustracjami i animacjami Przemysława (TRUST) Truścińskiego.

W wyniku współpracy artystów powstało wyjątkowe widowisko multimedialne, opowiadające historię ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz-Birkenau. Całość została oparta o oryginalne relacje z jego raportów.

Koncert L.U.C. był centralnym momentem organizowanego przez Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego festiwalu "Pilecki. Po stronie wolności".

Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Pileckiego. Celem ośrodka jest upamiętnienie, dokumentowanie i badanie historii XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem polskiego doświadczenia i losów obywateli polskich.

Wstęp wolny

Witold Pilecki – rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, żołnierz Armii Krajowej, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948.

ilustracja: materiały organizatora

ilustracja: materiały organizatora

 
Słowa kluczowe:
kultura CKiT Mrągowo wydarzenie Witold Pilecki 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij