Po raz 13. grupa „Zawsze razem” zorganizowała integracyjne przedsięwzięcie „Dzieci — dzieciom”. Wydarzenie jest adresowane do uczniów szkół podstawowych oraz dzieci z przedszkoli.

Spotkanie integracyjne odbyło się 22 października w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Na początku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych wraz wolontariuszami MDK w Mrągowie wystawili spektakl teatralny pt.: „Przygody Filmisów ciąg dalszy”. Hasłem przewodnim przedstawienia jest „Zło dobrem zwyciężaj”. Celem spektaklu jest ukazanie, że osoby niepełnosprawne nie są gorsze.

Następnym punktem wydarzenia były występy wokalno—taneczne zaproszonych gości w tym m.in. występ uczniów z SP Nr 1 w Mrągowie.

Na koniec spotkania swoje przedstawienie zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mrągowa pod przewodnictwem Ewy Rakowskiej oraz Agnieszki Rogińskiej. Spektakl nosił tytuł „Dobra i mądra królewna”.

Przedstawienia obejrzały dzieci z mrągowskich przedszkoli oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Mrągowie. Spotkania integracyjne "Dzieci- Dzieciom" dają wiele radości widzom oglądającym przedstawienia prezentowane przez niepełnosprawnych artystów. Spotkania są okazją do prezentacji osiągnięć i dokonań artystycznych uczniów z ZSS w Mrągowie.

 

Integracyjna akcja „Dzieci — dzieciom”


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij