Przyszłoroczny kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC) został zatwierdzony. W sezonie 2020 rozegranych zostanie 8 rund, wśród których pojawi się także Rajd Polski. Będzie to już 77. edycja szutrowego klasyka.

W przyszłym roku Mistrzostwa Europy rozpoczną się 26 marca od szutrowego Rajdu Azorów. Rajd rozgrywany jest na portugalskich wyspach Oceanu Atlantyckiego. Następnie, na początku maja kierowcy przeniosą się na asfaltowe odcinki Wysp Kanaryjskich. Pierwszą część sezonu zdominują rajdy na luźnych nawierzchniach bowiem rozegrany zostanie Rajd Lipawy na Łotwie a następnej kolejności Rajd Polski.

Druga połowa sezonu to przed wszystkim rajdy asfaltowe. W pierwszej kolejności odbędzie się Rally di Roma Capitale — niezwykle malowniczo położona eliminacja w samym sercu Włoch. W dalszej kolejności ekipy przeniosą się do Czech, gdzie po raz 50 rozegrany zostanie Barum Czech Rally Zlín. Przed ostatnią rundą będzie kolejny rajdowy klasyk, czyli Rajd Cypru. Będzie to też jedyna szutrowa eliminacja w tej części sezonu. Finał mistrzostw to Rajd Węgier — debiutant w cyklu Mistrzostw Europy.

Rajd Polski to niewątpliwy klasyk. Jest drugim najstarszym rajdem na świecie (Starszy jest tylko Rajd Monte Carlo). Od 2005 roku rajd rozgrywany jest na terenie Mazur. W przyszłym roku ostanie rozegrana jego 77. edycja. Odbędzie się w dniach 26—28 czerwca. Wraz z pięcioma innymi rajdami „Polski” znalazł się także w kalendarzu juniorskich seriali FIA ERC1 i FIA ERC3. Tradycyjnie już bazą rajdu będą urokliwe Mikołajki.

Kalendarz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA 2020:

  1. Azores Rallye (szutry) 26-28 marca
  2. Rally Islas Canarias (asfalt) 07-09 maja
  3. Rally Liepāja (szutry) 29-31 maja
  4. 77. Rajd Polski (szutry) 26-28 czerwca
  5. Rally di Roma Capitale (asfalt) 24-26 lipca
  6. Barum Czech Rally Zlín (asfalt) 28-30 sierpnia
  7. 7. Cyprus Rally (szutry) 09-11 października
  8. Rally Hungary (asfalt) 06-08 listopada
Słowa kluczowe:
rajd sport Mikołajki wydarzenie 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij