Grupa nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie podniosła swoje kwalifikacje językowe i metodyczno—technologiczne na kursach językowych w ramach realizacji projektu „Mówimy w językach obcych, podnosimy europejską jakość kształcenia zawodowego”, który otrzymał dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Na dwutygodniowych kursach językowych przebywało po 2 nauczycieli na Malcie i w Wiedniu. Na Malcie nauczycielki podnosiły swoje umiejętności z języka angielskiego, natomiast w Wiedniu z języka niemieckiego. Zajęcia odbywały się w grupach międzynarodowych.

Na Malcie nauczycielki Agnieszka Pytel i Marta Mikłasz poznały nowoczesne metody nauczania języka obcego i przedmiotów. Uczestniczki kursu mogły zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i multimedia oraz poprawić swoją płynność językową, by potem przekazać ją uczniom.

W Wiedniu nauczyciele Ewelina Dylak i Paweł Domurad, przebywali na kursie dla nauczycieli języka niemieckiego w Actilingua Academy. Kurs obejmował materiał kulturalny, krajoznawczy, językoznawczy oraz metodyczny w teorii i w praktyce. Prowadzili go m.in. nauczyciele akademiccy (w tym wykładowca wiedeńskiego uniwersytetu).

Grupa składała się z osób z Polski, Szwecji, Słowacji, Czech i Bułgarii. Na zajęciach można było poznać codzienność wiedeńczyków, ich zwyczaje oraz język (dialekt). Po zajęciach uczestnicy poznali Wiedeń oraz Austrię. Część informacji wykorzystywano w praktyce, wypełniając popołudniowy program przygotowany przez szkołę: zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem, nauka walca wiedeńskiego, czy udział w wykładzie o Mozarcie.

Nauczyciele poznali metody wprowadzania gramatyki na lekcjach języka niemieckiego oraz różnorodne ćwiczenia aktywizujące. Projekt został przygotowany Zofię Parzych, jedną z nauczycielek Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij