Dwoje policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz pracownik cywilny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zostali oskarżeni o kradzież czynnika chłodzącego przeznaczonego do radiowozów policji.

Sprawa ujrzała światło dzienne po tym, jak anonimowy informator zgłosił się do redakcji Gazety Wyborczej. Osoba podkreślała, że nie chce, żeby sprawa została zamieciona pod dywan.

Oskarżeni mieli kraść czynnik chłodzący do klimatyzacji. Środek z policyjnych zapasów zamiast w radiowozach miał był wykorzystywany w prywatnych samochodach należących do policjantów. Według informatora klimatyzację nabijali sobie w biały dzień na placu znajdującym się na terenie komendy w Mrągowie. Na oczach funkcjonariuszy policji.

Jak udało nam się ustalić Prokuratura rejonowa w Piszu postawiła zarzuty dwóm oficerom KPP w Mrągowie — Beacie G. (Naczelnik Wydziału Kryminalnego) i Mariuszowi A. (Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego) oraz pracownikowi cywilnemu KWP w Olsztynie — Wiesławowi K. Wyżej wymienione osoby zostały oskarżone o czyn z artykułu 231 §2 kodeksu karnego, tj. przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Za taki czym grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Wiesław K. został oskarżony o poświadczenie nieprawdy oraz pomocnictwo z art. 271 § 1 oraz z art. 18 §3 kodeksu karnego.

Wszyscy oskarżeni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składania zeznań. Kiedy do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia? Tego nie wiadomo. W tym momencie rozpatrywane są zażalenia oskarżonych.

— Śledztwo jest w końcowej fazie. Obecnie materiały zostały przesłane do sądu w celu rozpoznania zażaleń Beaty G. i Mariusza A. na postanowienie prokuratora o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w wykonywaniu czynności służbowych — informuje prokurator rejonowy, Rafał Kulągowski.

Prokurator podkreśla także, że jeszcze przed wszczęciem śledztwa, została przeprowadzona wewnętrzna kontrola policji: —na marginesie wskazać należy, że w przedmiotowej sprawie było prowadzone wewnętrzne postępowanie służbowe policji, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Wartość szkody na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na łączną kwotę 1350 zł.

Słowa kluczowe:
Mrągowo Policja na sygnale 

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij