Od września w Górkle działa nowa świetlica, która pełni funkcję centrum rekreacji, turystyki i kultury. To miejsce do spędzania czasu wolnego, rozwijania pasji i zainteresowań oraz kącik informacji turystycznej. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 435 000 zł.

Centrum powstało w ramach działania: "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze". 

– Celem powstania centrum jest ożywienie aktywności społecznej mieszkańców Górkła. Do tej pory w tej miejscowości, która ma głownie charakter rolniczo -turystyczny, brakowało miejsca do spędzania wolnego czasu i rekreacji, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – mówi Piotr Jakubowski, Burmistrz Mikołajek. – Mam nadzieję, że świetlica będzie punktem częstych spotkań i chętnie odwiedzanym przez mieszkańców oraz turystów.

W ramach inwestycji wyremontowano budynek dawnej świetlicy, w której powstała sala z urządzeniami do rekreacji i prowadzenia drobnych zajęć sportowych oraz sala do organizacji spotkań. W budynku utworzono stałą ekspozycję poświęconą tradycjom rybackim i rolniczym wsi oraz kącik mini informacji turystycznej. Budynek jest udostępniany mieszkańcom i turystom bezpłatnie.

Całkowita wartość realizacji inwestycji wyniosła 435 000 zł. Gmina Mikołajki na realizację zadania pozyskała 245 tys. złotych z Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze". Pozostałe środki stanowiły wkład własny.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Mikołajki

 

Słowa kluczowe:
Mikołajki kultura inwestycja 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij