To już ostatnie dni głosowania na projekty zgłoszone do Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego. Swój głos można oddać przez internet lub wypełniając kartę do głosowania. Ostatnie zgłoszenia będą przyjmowane we wtorek 7 października.

Mrągowski Budżet Obywatelski z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Rokrocznie pobijane są rekordy frekwencyjne. Również projektów zgłaszanych jest coraz więcej. Do rozdysponowania jest w tym roku 470 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy na zadania inwestycyjne oraz 70 tysięcy na zadania „miękkie”. Prawo do głosowania ma każda osoba zameldowana na terenie miasta Mrągowo. Głosujący mogą oddać dwa głosy: jeden na zadanie inwestycyjne oraz jeden na zadanie „miękkie”.

Projekty inwestycyjne (takie, które wiążą się budową, modernizacją lub remontem infrastruktury miejskiej lub zakupem inwestycyjnym):

 1. Bezpieczne schody wraz z rampą rowerową– Przebudowa schodów na placu Jana Pawła II w stronę ulicy Franklina Delano Roosevelta. Przebudowa ma na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa podczas przechodzenia.
 2. Budowa miejsc postojowych na osiedlu Mazurskim przy bloku nr 13 oraz 14– Wybudowanie na niezagospodarowanym terenie 20 miejsc parkingowych w tym jednego miejsca dla osób niepełnosprawnych.
 3. Miejski system alarmowania i ostrzegania– Zakup i instalacja systemu wczesnego ostrzegania mieszkańców w wypadku klęsk żywiołowych, konfliktu zbrojnego bądź innych zagrożeń w strategicznych miejscach na terenie miasta.
 4. Jedno miasto – wiele serc – AED dla Mrągowa– Zakup i montaż w strategicznych miejscach 5 defibrylatorów AED, umożliwiających przywracanie rytmu serca, które są przystosowane do używania również przez osoby bez przeszkolenia w udzielaniu pierwszej pomocy.
 5. Siłownia na terenie rekreacyjno-sportowym przy ulicy Wolności - Zakup i montaż zestawu 5 elementów do ćwiczeń na świeżym powietrzu przy ulicy Wolności w pobliżu ronda Dzieci Wojny.
 6. Stacje przewijania niemowląt- Zakup i montaż 4 przewijaków na terenie Mrągowa (plaża miejska, plaża przy osiedlu Grunwaldzkim, okolice placu lub jeziora Magistrackiego). Inwestycja ma zapewnić komfortowe warunki do karmienia i przebierania niemowląt podczas spacerów po mieście.
 7. Boisko wielofunkcyjne – Budowa boiska na niezagospodarowanym terenie na osiedlu Ptasim w okolicach Domu Pomocy Społecznej. Boisko zostanie wyposażone w zestaw elementów umożliwiających grę w siatkówkę, piłkę ręczną oraz koszykówkę.
 8. Inline skating – Budowa placu wraz z oświetleniem na terenie dawnej jednostki wojskowej w pobliżu starej hali sportowej. Plac zapewni możliwość jeżdżenia na łyżworolkach a zimą stanie się miejscem przeznaczonym na miejskie lodowisko.
 9. Oświetlenie terenu – Montaż 4 słupów oświetlenia w ciągu pieszo-jezdnym od ulicy Dziękczynnej wzdłuż garaży (patrząc od marketu Biedronka) oraz 1 słupa przy przepompowni ZWiK i 1 słupa w kier. ul. Wojska Polskiego.
 10. Edukacyjna ścieżka doświadczeń – Zakup i montaż 6 interaktywnych urządzeń edukacyjnych dla dzieci i dorosłych na terenie parku Lotników bądź na terenie dawnego skateparku przy ulicy Adama Mickiewicza.
 11. Orszak trzech króli – Wykonanie mobilnej platformy scenicznej wraz ze stajenką do inscenizacji żłóbka bożonarodzeniowego na terenie placu Jana Pawła II lub placu Unii Europejskiej. Platforma zostanie wykonana z elementów do szybkiego montażu i wielokrotnego użytku.
 12. Mural „Piknik Country” wykonany techniką 3D – Zaprojektowanie i wykonanie muralu o tematyce piknikowej na jednym z budynków na terenie miasta wybrany drogą konkursu.
 13. Mrągowskie miasteczko rowerowe – wykonanie i montaż placu edukacyjnego na terenie dawnego skateparku przy ulicy Adama Mickiewicza, przybliżającego dzieciom zasady ruchu drogowego.
 14. Łąki kwietne i domki dla owadów zapylających – Stworzenie 3 łąk kwietnych wraz z zakupem i instalacją 7 domków dla owadów zapylających na terenie miasta.
 15. Park dla psów – Ogrodzenie terenu z przeznaczeniem na wyprowadzanie psów. Na park mają się składać: ogrodzony teren wraz z furtką, urządzenia do psich sportów, psia toaleta oraz tablica z regulaminem.
 16. Mobilne podium – Zakup i montaż mobilnego podium z przeznaczeniem na konkursy, imprezy sportowe itp. Docelowo podium ma się znajdować na terenie Szkoły Podstawowej nr 1.

Projekty miękkie (takie, które nie generują kosztów utrzymania po realizacji zadania)

 1. Fotograficzne oblicza Mrągowa – warsztaty dla każdego – Organizacja warsztatów oraz przybliżenie technik i rodzajów fotografii mieszkańcom w różnych grupach wiekowych, a także zaangażowanie ich w aktywną promocję walorów turystycznych regionu.
 2. Mrągowo na sportowo II – Organizacja otwartych treningów przy plaży miejskiej; między innymi: zumba, treningi funkcjonalne, zajęcia sportowe czy animację dla dzieci. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w okresie lipiec-sierpień.
 3. Vital Fest – festiwal ciała & ducha – Jednodniowa całodzienna impreza przybliżająca terapie dla ciał i ducha. Aktywność fizyczna związana z jogą. Nauka technik relaksacyjnych – oddech medytacja, uważność, mindfullness. Warsztaty zielarskie, związane z eko i etno.
 4. Lato pełne witalności – relaks i regeneracja dla mieszkańców Mrągowa – Organizacja zabiegów z udziałem masażystów i fizjoterapeutów w sezonie letnim. Masaże relaksacyjne, lecznicze, terapia twarzy kobido itp.
 5. Promuj swoje miasto – konkurs na unikalną grafikę promocyjną – Zorganizowanie konkursu na charakterystyczną grafikę, która będzie kojarzyć się z Mrągowem. Wzorem innych miast projekt ma na celu wyłonienie symbolu, który będzie reprezentował miasto poza jego granicami.
 6. Całkiem nowa parada country - Przemodelowanie obecnej parady tak, aby ponownie stała się ciekawym wydarzeniem. W jej ramach: podział pojazdów na poszczególne kategorie, organizacja konkursu na zwycięzcę parady oraz należyte jej rozreklamowanie.
 7. Bajkowy dzień dziecka – Organizacja na terenie Mrongoville Family Town imprezy na dzień dziecka. Wśród atrakcji gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz m.in. występy klauna.
 8. Jadłodzielnia – Zakup i montaż zestawu chłodniczego przeznaczonego na z pojemniki z żywością od darczyńców, umiejscowiony w holu głównym Centrum Kultury i Turystyki bądź w przedsionku Mrągowskiego Centrum Aktywności Lokalnej.

Więcej informacji na temat projektów, zasad głosowania i wyboru projektów znajdziecie Państwo na stronie https://mragowo.budzet-obywatelski.org/

Słowa kluczowe:
Mrągowo mbo budżet obywatelski 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij