Budextan Oficerska
W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ostatniego dnia września wójt gminy Piecki Agnieszka Kurczewska oraz skarbnik Agata Naumowicz podpisały umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Rozbudowa remizy w Nawiadach o pomieszczenie świetlicy na cele kulturalne łącznie z przebudowa i nadbudową budynku”.  

Od kilku miesięcy trwają już roboty budowlane związane z rozbudową istniejącego obiektu remizy w Nawiadach o pomieszczenie świetlicy oraz odpowiednie zaplecze i zagospodarowanie przestrzeni przy budynku. Idea tych działań zmierza do stworzenia miejsca, w którym realizowane będą działania o charakterze kulturalnym i społecznym. Stworzone warunki pozwolą na realizację spotkań sołeckich, zorganizowanych warsztatów, pokazów, występów oraz wystaw prac lokalnych twórców. Natomiast poprawa warunków remizy strażackiej ma na celu zwiększenie komfortu funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wysokość uzyskanego dofinansowania w ramach projektu to niemal 490 tys. zł. Obecnie prace budowlane zmierzają ku końcowi, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec 2019 roku.

Źródło: UG Piecki

 

Słowa kluczowe:
Piecki OSP remiza inwestycje 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij