Stało się już tradycją, że raz w roku członkowie oraz sympatycy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej wyruszają w „Polskę” a bywa, że... również w „Europę”.

Osoby, uczestniczące w ubiegłorocznej wycieczce Towarzystwa, która trwała 3 dni, odwiedzili m.in.: Dolny Śląsk wraz z jego stolicą Wrocławiem, wspięli się na szczyt „Śnieżki”, a także zajrzeli do czeskiej „Złotej Pragi”, aby z mostu Karola popatrzeć na miasto.

Tegoroczny wypad trwał nieco krócej, bo 2 dni i (21 – 22 bm.) miał przede wszystkim na celu zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie a także przyjrzenie się stolicy z bliska, zwiedzenie jej zabytków i odwiedzenie miejsc pamięci. Nie tylko miejsc znajdujących się w tym mieście, lecz także w pobliżu Warszawy. Bogaty jak zwykle i urozmaicony program wycieczki obejmował m.in. zwiedzanie: 

- w Warszawie - Muzeum Powstania Warszawskiego, zabytków Starego Miasta, Cmentarza na Powązkach, Łazienek Królewskich, Stadionu Narodowego…

- w Wilanowie - Pałacu Wilanowskiego i Ogrodów Rezydencji Króla Jana III Sobieskiego.

- w Niepokalanowie – Muzeum Św. Maksymiliana Kolbego oraz Sanktuarium.

- w Teresinie – Pałacu Książąt Mazowieckich, Parku Krajobrazowego i Sanktuarium.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej, organizując imprezy o charakterze poznawczo-edukacyjnym i integracyjnym, którymi są także wycieczki, realizuje część swoich zadań statutowych. Niestrudzonym pomysłodawcą kolejnych wypraw w „Polskę” i poza jej granice, twórcą programów i głównym ich realizatorem jest Jerzy Balcerzak, skarbnik i członek prezydium Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej, który już dziś zapewne... zastanawia się nad tym, dokąd ma nas „wywieźć” za rok.

Andrzej Badurek

 

Wycieczka Towarzystwa Miłośników Ziemi Mrągowskiej — fot. Teresa Zera


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij