Oddział dziecięcy oraz trakt porodowy działający w ramach oddziału położniczo-ginekologicznego z pododdziałem noworodkowym w szpitalu w Mrągowie na kolejny miesiąc zawiesiły przyjmowanie pacjentów. Problemy kadrowe szpitala trwają już blisko 3 miesiąc. 

Oddział dziecięcy oraz porodówka zostały zamknięte 7 sierpnia 2019 z powodu remontu. Później na stronie internetowej szpitala pojawił się pierwszy komunikat o brakach kadrowych (o czym zresztą informowaliśmy już wcześniej). Szpital pilnie potrzebuje pracowników. Brakuje m.in. trzech pediatrów. 

 – Cały czas prowadzę rozmowy z obecną kadrą, a także z potencjalnymi pracownikami. Rynek pracy jest w tej sferze jednak mocno ograniczony. Każdy szpital powiatowy posiada minimalną obsadę kadry medycznej. Każde zdarzenie losowe, choroba, macierzyństwo czy zmiana miejsca zamieszkania wpływa negatywnie na funkcjonowanie szpitala. Będziemy dalej walczyć o to, żeby te oddziały powstały i żebym mogła je utrzymać  – informowała w sierpniu Brygida Schlueter-Górska, Prezes Zarządu szpitala.

Szpital poinformował o swoich problemach władze województwa oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjentki przed porodem są przewożone do okolicznych placówek w Biskupcu, Kętrzynie, Giżycku lub Olsztynie. Pomoc w zakresie ginekologii i patologii ciąży w Szpitalu Mrągowskim im. Michała Kajki udzielana jest w każdej chwili. 

Czasowe zaprzestanie działalności oddziałów potrwa przynajmniej do 31 października 2019 roku. 

Słowa kluczowe:
Szpital Mrągowo Powiat Mrągowski zdrowie 
Mrówka art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij