Zakończyły się mistrzostwa świata w windsurfingowej klasie RS:X rozgrywane nad jeziorem Garda we włoskim Torbole, w których wzięła udział rekordowa liczba żeglarzy, w tym 13-osobowa reprezentacja Polski. Pochodzący z Mrągowa Piotr Myszka ostatecznie zajął 5 miejsce.

Jezioro Garda to jeden z najlepszych windsurfingowych akwenów w Europie. To właśnie w Torbole w 2006 roku odbyły się pierwsze w historii mistrzostwa świata w klasie RS:X. Dla polskiej reprezentacji świeżo zakończone mistrzostwa świata były nie tylko okazją do walki o medale, lecz także kolejną wewnętrzną rywalizacją o imienną kwalifikację olimpijską. Nic zatem dziwnego, że trener Paweł Kowalski zabrał do Włoch najsilniejszą kadrę w składzie: Piotr Myszka, Radosław Furmański, Zofia Klepacka, Paweł Tarnowski, Maja Dziarnowska, Agnieszka Bilska, Karolina Lipińska, Weronika Marciniak, Lidia Sulikowska, Małgorzata Białecka, Kamil Manowiecki, Przemysław Szybkowski oraz Mikołaj Michalski.

Mrągowianin Piotr Myszka przez cały czas rywalizował z najlepszymi zawodnikami na świecie, a jego dyspozycja pozwalała myśleć o miejscu na podium. Ostatecznie jednak zajął 5 miejsce. – Bardzo się cieszę. W Medal Race dojechałem na 3 miejscu i ostatecznie zakończyłem regaty na 5 pozycji. To kolejny udany start w tym sezonie. Do medalu  zabrakło niewiele, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał okazję powalczyć o medale na kolejnych mistrzostwach świata, a póżniej na igrzyskach olimpijskich w Tokio – powiedział tuż po swoim starcie na mistrzostwach świata Piotr Myszka.

Po kwietniowych mistrzostwach Europy oraz świeżo zakończonych mistrzostwach świata Piotr Myszka prowadzi w tej chwili w wewnętrznej rywalizacji o awans na przyszłoroczne igrzyska. Walka o miejsce w kadrze wciąż jednak trwa. Następna szansa do uzyskania cennych punktów pojawi się podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Auckland w Nowej Zelandii.

 

 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij