Zakończyły się wojewódzkie eliminacje XII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. Pierwsze dwa miejsca zajęli dzielnicowi ze Szczytna, a na trzecim stopniu podium stanął policjant z Mrągowa – Wojciech Jędrzejczyk.

26 i 27 września w obiektach Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zostały przeprowadzone wojewódzkie eliminacje dzielnicowych jednostek Policji garnizonu warmińsko-mazurskiego. Najlepsi policjanci będą brali udział w XII Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019” dla dzielnicowych i kierowników rewirów dzielnicowych.

Łącznie do wojewódzkiego etapu zawodów zakwalifikowało się 38 dzielnicowych – po dwóch najlepszych policjantów z każdej KMP i KPP województwa. Natomiast w wojewódzkich eliminacjach mają obowiązek brać udział wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk w województwie jest 15.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych i 1 kierownika rewiru dzielnicowych, którzy będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskich zawodów, które odbędą się w dniach od 22 do 25 października  w Szkole Policji w Katowicach, gdzie zostanie wyłoniony najlepszy dzielnicowy i kierownik rewiru w kraju.

Klasyfikacja generalna zawodów o tytuł najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku:

I miejsce i tytuł najlepszego dzielnicowego zdobył mł. asp. Grzegorz Licki z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

II miejsce zajął asp. Piotr Soliwoda również z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

III miejsce wywalczył Wojciech Jędrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie

Jeśli chodzi o test wiedzy najlepszym okazał się asp. Piotr Soliwoda ze Szczytna, pierwszej pomocy najlepiej udzielał mł.asp. Karol Miłocki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, najcelniej strzelał mł. asp. Jacek Sierpiński z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, a w konkurencji symulacji przyjęcia interesanta bezkonkurencyjnym okazał się mł. asp. Grzegorz Licki ze Szczytna.

Uroczyste zakończenie zawodów odbyło się tego samego dnia około godziny 18.00 w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, w trakcie którego zostały wręczone nagrody pieniężne, a dla zwycięzcy tego etapu zawodów Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”.

Następnego dnia rywalizowali kierownicy dzielnicowych w 3 konkurencjach:

1. teście wiedzy policyjnej
  2. pierwszej pomocy medycznej
  3. strzelaniu

Klasyfikacja generalna zawodów o tytuł najlepszego kierownika dzielnicowego Warmii i Mazur 2019 roku: