24 września nastąpiło oficjalne otwarcie sal dydaktyczno-symulacyjnych związanych z nauką na kierunku Technik Organizacji Turystyki. Sale są przeznaczone do teoretycznej i praktycznej nauki zawodu.

Remont pomieszczeń wraz z wyposażeniem jest efektem realizacji projektu „Technik Obsługi Turystycznej – Nowe Wyzwanie”. W ramach  projektu, prócz rewitalizacji pomieszczeń i zakupu sprzętu, przeprowadzono również szkolenia nauczycieli.

— Musieliśmy zastanowić się jakie mamy potrzeby. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że od kilku dobrych lat kształcimy w zawodzie organizacji turystycznej, a tak naprawdę nie mamy ku temu żadnej pracowni. Kiedyś znajdowała się tutaj kuchnia. Jeszcze rok temu ta sala była zamknięta. Nie odbywały się tutaj lekcje i bardzo nam było szkoda potencjału tego pomieszczenia — opowiada Agnieszka Pytel, dyrektor ZS nr 2 w Mrągowie.

Dawne pomieszczenia szkolnej kuchni zostały w pełni wyremontowane. Zostało zakupione także specjalistyczne wyposażenie, w tym tablica multimedialna i profesjonalne nagłośnienie. Pierwsze pomieszczenie zostało przeznaczone do teoretycznej nauki zawodu. Druga sala została natomiast przekształcona w biuro symulacyjno-turystyczne wraz z pełnym wyposażeniem w sprzęt multimedialny i biurowy. W ramach projektu zakupiono również zestaw manekinów do ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

W ramach projektu zostały także podniesione kwalifikacje zawodowe kadry szkolnej. — Nasi nauczyciele, którzy mają związek z zawodem tj. Technik Organizacji Turystyki, przeszli takie szkolenia jak: kurs rezydenta i animatora. Za chwilę rozpoczyna się kurs języka angielskiego ze szczególym uwzględnieniem słownictwa turystycznego. Razem z Martą Mikłasz odbyłyśmy staże zawodowe w biurze podróży w Mrągowie, a niedawno skończył się także 4-dniowy wyjazd studyjny, gdzie my, nauczyciele związani z kierunkiem, wcielaliśmy się w role pilotów, przewodników i organizatorów ruchu turystycznego — dodaje dyrektor szkoły.

Otwarcie nowych pracowni ZS nr 2 w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mrągowo szkoła inwestycja ZS Nr 2 edukacja 
Mrówka art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij