W ostatni weekend 21 i 22 września w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Nauticus Cup. Młodzi żeglarze rywalizowali na jeziorze Ukiel w klasie Opymist.

Na starcie stanęło 81 zawodników z województw: warmińsko–mazurskiego oraz lubelskiego oraz liczni goście z Litwy i Rosji. Podczas dwóch dni rozegrano 6 wyścigów, podczas których zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Optymist A i Optymist B. Baza Mrągowo wysłała reprezentacje 7 zawodników.

W pierwszej kategorii zwyciężył Mateusz Gigielewicz – mieszkaniec Mrągowa, reprezentujący Giżycką Grupę Regatową. Drugie miejsce zajął pochodzący z Rosji, Artem Kornalevskij (UKS PIONERSKIY), a trzecie reprezentujący gospodarzy Michał Karnacewicz.

W kategorii Optymist B udział wzięli reprezentanci „Bazy” Mrągowo. Kategorie wygrał Jan Rohde z SSW Mos Iława. Drugie miejsce przypadło wychowankowi mrągowskiej „Bazy” Maciejowi Szawkowskiemu. Na najniższym stopniu podium stanęła Weronika Grala z Giżyckiej Grupy Regatowej.

Pozostałe miejsca zawodników Bazy Mrągowo: 9 miejsce zajął Daniel Łachacz, 39 miejsce Jakub Jabłoński, 40 miejsce Oliwia Kaczyńska, 49 miejsce Igor Murach, 52 miejsce Matylda Rodziewicz, 55 miejsce Julia Płocharczyk.

Niebawem odbędą się ostatnie zawody dla zawodników klasy Optymist z Bazy Mrągowo, ujęte w rocznym planie szkoleniowo-startowym w 2019 roku. To regaty o Mistrzostwo „Bazy” Mrągowo, które odbędą się na Jeziorze Czos w dniach 12-13.10.2019r.