Poprawa bezpieczeństwa na drogach, prawidłowe oświetlenie dróg czy przejść dla pieszych, a także szereg inicjatyw edukacyjnych, zwiększających świadomość zagrożeń wśród uczestników dróg, to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas szóstego już Warmińsko-Mazurskiego Forum Drogowego. 

„Bezpieczne Drogi Przyszłości” – pod takim hasłem w Mikołajkach odbyło się Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe, w którym uczestniczyło ponad 200 przedstawicieli zarządców dróg z Polski i Europy, firm wykonawczych branży drogowej i  Komisji Europy. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz Polski Kongres Drogowy przy współudziale Miasta Mikołajki.

– Chcemy budować drogi, które będą bezpieczne, a więc takie, które pozwolą przemieszczać się użytkownikom bez ryzyka zagrożenia życia – podkreślał Waldemar Królikowski, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich. – Obecnie ponad 500 dróg w naszym województwie wymaga pilnych zabiegów remontowych, ale jest też tak, że bardzo dużo się zmienia. Dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym prowadziliśmy i prowadzimy obecnie roboty na 250 kilometrach dróg.

 

– Drogi na Warmii i Mazurach to duża sieć i w potrzebie dużego zainwestowania – mówił podczas forum Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego. – Z pewnością jeszcze wiele lat przed nami, żeby bezpieczeństwo na drogach Warmii i Mazur było dobre.

Jednym z najważniejszych punktów programu forum był pokaz symulowanego wypadku drogowego. Zdarzenie z udziałem dwóch samochodów osobowych, w którym trzy osoby zostały ranne, miał na celu uświadomić uczestnikom forum oraz lokalnej społeczności, w jaki sposób przypadkowi świadkowie mogą pomóc poszkodowanym i jak pracują służby ratownicze.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego  oraz Burmistrza Miasta Mikołajki.  

VI Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”

Mrówka art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij