Po wakacyjnej przerwie po raz kolejny w Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie rozpoczynają się spotkania Młodzieżowego Saloniku Literackiego. Spotkania odbywać się również będą w pomieszczeniach biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Pegaz w Pieckach.

Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają młodzież ze szkół powiatu mrągowskiego oraz Mrągowa w wieku 14-18 lat. Salonik Literacki otwarty jest na wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny zaprasza miłośników literatury i języka polskiego. Na cotygodniowych spotkaniach młodzi ludzie pracują nad słowem, szlifują umiejętności literackie, tworzą nową rzeczywistość poprzez pisanie wierszy, opowiadań, obcowanie z literaturą piękną. Młodzież z Saloniku Literackiego, poszukująca piękna, szczerości i często sensu życia, może w obcowaniu z poezją łamać stereotypy poprzez różnorodną twórczość literacką.

Salonik jest nieformalną grupą, założoną w 2015 roku i nieustannie koordynowaną przez Hannę Szymborską. Skupia w swoim gronie utalentowaną literacko młodzież mrągowskich szkół. Dla swojej działalności grupa literacka znalazła swoje miejsce w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Mrągowie. Kierownictwo Biblioteki wspiera działania Saloniku, służy pomocą w organizowaniu cyklicznych spotkań, wieczorów literackich, poświęconych twórczości znanych poetów, jak również spotkań, na których młodzież prezentuje własną twórczość. 

Młodzi ludzie posiadają niecodzienną zdolność obserwacji, częstokroć bardzo odważnie rzucają wyzwania wszelkim relacjom. Trzeba im tylko to umożliwić. W ramach spotkań Młodzieżowy Salonik będzie inicjował także okazjonalne spotkania literackie, konkursy recytatorskie i poetyckie.

Do tej pory Salonik Literacki ma na swoim koncie trzy tomy wierszy „Rachunek poetyckiego prawdopodobieństwa”, „Złapane słowa” i „W sorkwickiej zieleni brzóz – poetycko”.  Książki to antologie, zawierające wiersze młodzieży z Saloniku.

Spotkania Młodzieżowego Saloniku Literackiego w Mrągowie rozpoczynają się 8 października o godzinie 15. Zgłoszenia w Bibliotece Pedagogicznej przy ulicy Warszawskiej 51.

Spotkania Młodzieżowego Saloniku Literackiego w Pieckach rozpoczną się 7 października i będą odbywać się raz w tygodniu w piątki w godzinach 15.30-17.00 w bibliotece Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Pegaz w Pieckach przy ulicy Zwycięstwa 6.

źródło: materiały organizatora


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij