Paweł Domagała nie zwalnia tempa. Po wydaniu w listopadzie zeszłego roku krążka „1984”, który zdążył okryć się podwójną platyną, odbyły się już trzy tury trasy koncertowej. Tej jesieni rusza czwarta odsłona #1984TOUR, Paweł odwiedzi Mrągowo (29 września o godzinie 19.00), a w repertuarze pojawią się premierowo utwory z nadchodzącej płyty „Wracaj”. 

W przerwie między koncertami Domagała zagrał w serialu „Żmijowisko”. Po zakończeniu zdjęć powstała piosenka pod tym samym tytułem oraz reżyserowany przez Pawła teledysk z fragmentami serialu, w którym wystąpili m.in. Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Hania Koczewska, Wojciech Zieliński i Piotr Stramowski.

20 września piosenka pojawiła się w serwisie YouTube: 

Aktor i muzyk. Muzyk i aktor

Powieść Wojciecha Chmielarza połknąłem w jedną noc i do ostatnich stron nie domyślałem się zakończenia. Poza zajmującą fabułą są tu ciekawe relacje między bohaterami i celne komentarze do rzeczywistości (również świata show biznesu). Propozycja zagrania Arka była dla mnie interesującym wyzwaniem, bo zazwyczaj pozwalałem sobie na sporo improwizacji, a tym razem musiałem być jak matematyk, chirurg czy architekt. Być precyzyjnym i konsekwentnym, by mylić tropy i trzymać widza w niepewności - mówi Paweł Domagała.

Czasem jestem pytany, czy wolę być aktorem, czy muzykiem i zawsze wtedy odpowiadam, że mam szczęście mogąc spełniać się w dwóch zawodach, o których marzyłem od dziecka. Bardzo rzadko, zdarza się, że muzyka i aktorstwo przenikają się. Takim przypadkiem jest „Żmijowisko”. Jako aktor odgrywam jedną z ról, a równocześnie z Łukaszem Borowieckim nagraliśmy piosenkę inspirowaną książką i serialem. Z planu codziennie dzwoniłem do mojej żony Zuzanny Grabowskiej i dzieliłem się z nią wrażeniami, pomysłami na rolę Arka, fizycznym zmęczeniem, poczuciem samotności z dala od niej i córek. Zuza pod wpływem lektury książki i naszych rozmów napisała tekst piosenki. Nigdy nie śpiewam cudzych tekstów, myślałem też, że nie potrafię, ale tekst Zuzy od razu zaadoptowałem. Odnajduję w nim znajome uczucia, atmosferę „Żmijowiska” i intrygującą grę z jego fabułą.- dodaje.

O czym będzie  „Żmijowisko”?

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada (Hania Koczewska), córka Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska). Poszukiwania nie przynoszą efektu. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii i na własną rękę próbuje odszukać córkę. W trakcie prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Reżyserem serialu CANAL+ jest Łukasz Palkowski odpowiedzialny za „Bogów” i sukces pierwszego sezonu „Belfra”. W serialu wystąpią również: Cezary Pazura, Piotr Stramowski, Wojciech Zieliński, Szymon Piotr Warszawski i Tamara Arciuch, Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz.

Słowa kluczowe:
Kultura Żmijowisko Mrągowo koncert 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij