10 i 11 października w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mrągowie odbędą się mistrzostwa w arytmetyce binarnej. Rywalizacja będzie przebiegać indywidualnie oraz w grupach pomiędzy klasami z kierunku technik informatyk.

Rywalizacja polega na wykonywaniu dodawania liczb w postaci binarnej. Zwycięża uczestnik, który w czasie 1111002 sekund (czyli minuty) wykona prawidłowo najwięcej działań. Jedno prawidłowo wykonane działanie to jeden punkt. W przypadku rywalizacji drużyn sumowane są wyniki w uzyskane ramach danej reprezentacji.

Tytułu mistrza będzie bronił Dominik Prętnicki, którego oficjalny rekord to 25 punktów. W rywalizacji grupowej obecnym mistrzem jest klasa 4 TI.

Już wcześniej uczniowie TI mieli okazję sprawdzić się w tych nietypowych zawodach. Z okazji dnia programisty –13 września – zostały zorganizowane wewnątrzklasowe zawody. W klasie drugiej technikum informatycznego mistrzem został Łukasz Cichy z wynikiem 12 punktów. Drugie miejsce przypadło Mikołajowi Symołonowi (11 punktów), a najniższym stopniu podium stanął Szymon Samoraj, osiągając wynik 7 punktów. W klasie trzeciej TI zwyciężyli ex aequo Jakub Gradzewicz oraz Kacper Paszkowski, zdobywając po 18 punktów. Niższy stopień podium przypadł Tomaszowi Kiszko z wynikiem 14 punktów, a trzecie miejsce zajął Maciej Dylak z 12 punktami.

 

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo szkoła CKZiU powiat Mrągowo 
Mrówka art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij