Budextan Oficerska

Mrągowska młodzież zachęca do udziału w proteście przeciwko zmianom klimatycznym. Akcja odbędzie się w najbliższy piątek 20 września o godzinie 16.00 w centrum miasta (przy pomniku Jana Pawła II) 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to międzynarodowy protest przeciwko zmianom klimatycznym. W Polsce strajki odbędą się w ponad 60 miastach, m.in. w Łodzi, Warszawie, Zielonej Górze, Włocławku, Częstochowie, Ostródzie, Poznaniu, Kielcach Lublinie, Siedlcach, Lesznie, Wrocławiu, Grudziądzu, Krakowie, Nowym Sączu, Bytomiu, Rumi, Rzeszowie, Szczecinie, Stargardzie, Szczecinku i w Mrągowie. Protesty odbędą się tego samego dnia, 20 września, czyli w ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy mają zadecydować o dalszych losach Ziemi. Hasło, które będzie przewodzić protestującym, to „Nie damy sobie zagrać przeszłości”.

Chcemy pokazać, że zauważamy to, co się dzieje na świecie. Dostrzegamy problemy nie tylko lokalne, lecz także te, które dotyczą całego społeczeństwa. Celem strajku jest uświadomienie społeczeństwu jakie są skutki drastycznych zmian kilmatu. Uświadomienie ludziom, że każdy nasz czyn, każda decyzja, którą podejmiemy, ma wpływ na naszą przyszłość - informuje koordynatorka mrągowskiej akcji Angelika Obzejta z projektu Generation Europe.

W Mrągowie młodzi ludzie przejdą w pochodzie spod pomnika Jana Pawła II (marsz wyruszy o godz. 16.00), przez mrągowska promenadę, aż pod Urząd Miejski. Z powrotem marsz przejdzie chodnikiem wzdłuż ulicy Królewieckiej, aż do mrągowskiego ratusza.

Zaangażowałam siebie, jak i całą grupę Generation Europe, aby pokazać, że każdy ma głos. Nawet tak małe miasto jak Mrągowo może być przykładem dla reszty. Zmiany zaczyna się małymi krokami. Mamy nadzieję, że nasz strajk zapoczątkuje "rewolucję", która przyniesie ze sobą zmiany na lepsze - dodaje Angelika Obzejta.

źródło: mragowo.pl, oprac. red.

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij