16 września funkcjonariusze mrągowskiej drogówki złapali pirata drogowego, który pędził ulicami Kosewa. Kierowca musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Tego dnia,od rana mrągowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący. Po godzinie 17.00 funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu porsche. Mężczyzna jechał z prędkością 123km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje w miejscowości Kosewo. Kierowca stracił na trzy miesiące prawa jazdy kat. B. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

W maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców. W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument (za pierwszym razem na 3 miesiące). Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Źródło: KPP w Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Kosewo 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij