16 września funkcjonariusze mrągowskiej drogówki złapali pirata drogowego, który pędził ulicami Kosewa. Kierowca musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Tego dnia,od rana mrągowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując m.in. prędkość z jaką poruszają się kierujący. Po godzinie 17.00 funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu porsche. Mężczyzna jechał z prędkością 123km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje w miejscowości Kosewo. Kierowca stracił na trzy miesiące prawa jazdy kat. B. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

W maju 2015 roku weszły w życie surowe kary dla kierowców. W ustawie o kierujących pojazdami dodano nowe przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, tj. w przypadku rażącego przekroczenia prędkości dopuszczalnej w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób. W praktyce, ujawnienie takiego czynu skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument (za pierwszym razem na 3 miesiące). Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Źródło: KPP w Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Kosewo 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij