Dobiega końca konkurs „P jak polski” organizowany przez fundację pro.pl. W ramach konkursu odbędą się finały w dwóch miastach Warmii i Mazur - Nidzicy oraz Mrągowie.

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie przystąpili do konkursu organizowanego pod patronatem Rady Języka Polskiego. Konkurs był adresowany do trzech grup wiekowych z naszego województwa: uczniów szkól podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Polegał na przygotowaniu pracy grupowej na temat zawiązany z poprawnością języka lub zróżnicowaniem polszczyzny.

Mrągowskie liceum reprezentowali uczniowie z trzech klas: z obecnej 3b, 2d i 2a, którzy przygotowali prace w formie filmów. I miejsce zajęli uczniowie z obecnej kl. 3b: Maria Bułajewska, Kacper Opolski i Oliwia Mrówka, (która wystąpiła gościnnie). Film przedstawiał różne odmiany języka charakterystyczne dla wybranych zawodów. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z obecnej klasy 2d: Zuza Borcz, Zosia Ciesińska, Janek Pasiuk i Mateusz Deptuła za film pt. „Jak gadać i się nie dogadać” oraz uczniowie z obecnej klasy 2a: Emilia Żyrkowska, Emilia Rawa, Angelika Smolarek, Alicja Graczyk, Martyna Wasilewska, Paweł Staszczuk, Paweł Goleń, Tomasz Zaczkowski, Wojciech Michalski, Jeremiasz Rejchel za film utrzymany w konwencji programu telewizyjnego pt. „P jak polski”.

P jak polski

To konkurs językowy corocznie kierowany do uczniów województw. Po Podlasiu i Lubelszczyźnie przyszedł czas na Warmię i Mazury. Zadaniem uczestników było w interesujący i zaskakujący sposób przedstawić wybrane zagadnienie językowe. Temat i forma nie były narzucone.

W zwycięskich szkołach przeprowadzone zostaną specjalne 2-dniowe warsztaty z udziałem wybitnych językoznawców, dziennikarzy i nie tylko. W tym roku będą to m.in.: prof. dr hab. Mariusz Rutkowski, autorka książek dla dzieci Joanna Olech, dziennikarka Anna Błaszkiewicz, dr Magdalena Majdak oraz dziennikarze Polskiego Radia Agnieszka Kunikowska i Patryk Kuniszewicz. Na uczniów i nauczycieli czekają warsztaty, wykłady, prezentacje, a przede wszystkim nauka przez zabawę. Emisja głosu, autoprezentacja, sztuka dubbingu – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas finałów. Poprzednie edycje potwierdzają, że taka forma nauki spotyka się z dużym entuzjazmem zarówno wśród uczniów, jak i ich opiekunów. 

Nagrodzone filmy zostaną zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu konkursu 19 i 20 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. Dla zwycięzców i wyróżnionych przewidziane są nagrody rzeczowe.

Słowa kluczowe:
szkoła konkurs Mrągowo 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij