Punktualnie w sobotę 14 września o godzinie 13.00 w Kosewie rozpoczęły się dożynki organizowane przez gminę Mrągowo i potrwały do późnych godzin nocnych. 

.Przez ostatnie lata dożynki gminy Mrągowo odbywały się na terenie ośrodka Góra Czterech Wiatrów. Począwszy od bieżącego roku, dożynki mają odbywać się w kolejnych miejscowościach samorządu. Na początek wybór padł na Kosewo i boisko gminne w tej miejscowości.

– Choć martwiliśmy się nieco o pogodę, to ostatecznie wszystko odbyło się zgodnie z planem, a frekwencja niezwykle dopisała. Chciałbym jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękować. Za obecność, dobre słowo, wsparcie i uśmiechy. Boisko w Kosewie okazało się świetnym miejscem, bliskim natury, ale to mieszkańcy i goście stworzyli tam wspaniały i niezapomniany klimat. Za rok spotykamy się w kolejnej miejscowości naszej gminy. Mam nadzieję, że jeszcze w liczniejszym gronie – komentuje niedawno zakończoną imprezę Piotr Piercewicz, wójt gminy Mrągowo.

Gminne sołectwa przygotowały 13 stoisk i 11 wieńców dożynkowych – wszystkie wyjątkowe, wykonane z ogromnym zapałem i pracowitością mieszkańców. Nie zabrakło także atrakcji muzycznych, które potrwały do późnych godzin nocnych. Na scenie w Kosewie zaprezentowali się: Warmińska Kuźnia, Blues 4 Cash, Polski Elvis Adam Gałka i Black Jack.

Najoryginalniejsza wystawa sołecka:
I miejsce – Muntowo
II miejsce – Probark
III miejsce – Grabowo
Wyróżnienia za udział: Wierzbowo, Boże, Krzywe, Wyszembork, Rydwągi, Szestno, Kosewo, Gązwa, Marcinkowo

Wieniec Dożynkowy:

I miejsce – Wyszembork
II miejsce – Boże, Marcinkowo
III miejsce – Rydwągi, Użranki
III miejsce – Użranki

Wyróżnienia za udział: Probark, Muntowo, Kosewo, Nikutowo, Gązwa, Grabowo.

Dożynki Gminy Mrągowo w Kosewie — fot. Gmina Mrągowo

 
Słowa kluczowe:
Gmina Mrągowo dożynki Kosewo 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij