16 września w Centrum Kultury i Turystyki zostanie wystawiony spektakl pt.: Jeremi się ogarnia. LOL. Spektaklowi towarzyszą warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. 

Naukowcy alarmują, że młodzież uzależniła się od Internetu. Informują o tym oczywiście w Internecie. Bo dziś cały świat się od niego uzależnił i nie ma się co dziwić. Problem zaczyna się wtedy, gdy przestajemy ze sobą rozmawiać w cztery oczy. "Jeremi się ogarnia. LOL" to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują tak - :), a smutek tak - :(. Jednak w ich życiu zdarzą się sytuacje, gdy trzeba będzie wynurzyć się ze swojej jaskini i zacząć rozmawiać "w realu". Użyć prawdziwych emocji patrząc sobie w oczy. A to najtrudniejsze... Prawda? :) — opis organizatora

Spektakl jest próbą sportretowania współczesnego, młodego człowieka. Młodzi będą mogli z dystansu będą mogli spojrzeć na swoje pokolenie, a dorośli obejrzeć jakimi są rodzicami.

W obsadzie: Paweł Parczewski — Jeremi, Marta Markowicz — Dżordż, Alicja Parczewska — Sonia, Szymon Kowalik (Studium Aktorskie) — Maciek, Małgorzata Gradkowska (Studium Aktorskie) — Vlogerka, Joanna Fertacz — Mama, Marian Czarkowski — Tata.

Spektakl familijny dla dzieci i młodzieży w wieku 10–15. Rozpoczęcie spektaklu 16 września o godzinie 18.00 w Sali głównej CKiT w Mrągowie. Wstęp wolny

 

Warsztaty teatralne

W ramach spektaklu zorganizowane będą również warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w 10-14 lat. Prowadzone będą przez Aleksandrę Kolan – aktorkę teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję współdziałać w grupie, wzajemnie się inspirować, uruchomić wyobraźnię i kreatywność, a także aktywnie i twórczo spędzić czas. Prowadząca zajęcia będzie zachęcała do swobodnego, autentycznego i kreatywnego wyrażania siebie, a także zajmie się zagadnieniem aktywności społecznej – czym ona właściwie jest, jak młodzi ją rozumieją i jakie miejsce ma w ich życiu. Zaprosi grupę do tworzenia pomysłów aktywności społecznej w ich przestrzeni lokalnej wykorzystując metody i techniki z zakresu pedagogiki teatru, mindfulness, elementy dramy teatralnej i elementy techniki aktorskiej Sanforda Meisnera.

Warsztaty odbędą się tego samego dnia, w godzinach 15.30 – 17.30, w sali kameralnej CKiT. Są organizowane w ramach programu „Teatr Polska”. Liczba miejsc ograniczona.

Chętne osoby, które chcę tworzyć nową grupę teatralną zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się tego samego dnia przed warsztatami, o godz. 15.00.

źródło: CKiT w Mrągowie

Słowa kluczowe:
teatr Mrągowo kultura zajęcia 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij