Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Jedną z takich osób jest chorujący na ostrą białaczkę szpikową Grzegorz z Kosewa.

Grzegorz to 49-letni mieszkaniec Kosewa z gminy Mrągowo. Mąż Ani, tata Karoliny, Bartka i Piotrka oraz świeżo upieczony dziadek Aleksandra. Prowadzi rodzinne gospodarstwo i zajmuje się stolarką. Kocha przyrodę, uwielbia spędzać czas w okolicznych lasach oraz nad jeziorami. Jak mówi: „lubię przygodę zwaną życiem, a każdy dzień jest darem, z którego się cieszę.”

Rodzina jest dla Grzegorza najważniejsza. Stara się być dla nich wsparciem w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. W lipcu role się odwróciły i to Grzegorz potrzebuje wsparcia swoich najbliższych, przyjaciół, a także wszystkich ludzi dobrej woli. Przy okazji rutynowych badań z powodu „zwykłego przeziębienia” dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę szpikową.

Życie Grzegorza i jego rodziny wywróciło się do góry nogami. Zamiast spędzać czas z nowo narodzonym wnukiem, Grzegorz trafił do szpitala i rozpoczął cykl chemioterapii. Pilnie potrzebuje przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego! Może to Ty nim jesteś?

Już 14 września w Kosewie oraz 22 i 28 września w Mrągowie odbędzie się rejestracja potencjalnych Dawców szpiku dla Grzegorza i Innych chorych na nowotwory krwi!

 

POTENCJALNYM DAWCĄ MOŻE ZOSTAĆ OSOBA

  • w przedziale wiekowym 18 – 55 lat
  • o wadze minimum 50 kg
  • o dobrym ogólnym stanie zdrowia
  • świadoma swojej decyzji
  • udzielająca zgody na pobranie komórek dwiema metodami pobrań
  • po raz pierwszy rejestrująca się jako potencjalny Dawca
    (nie tylko w bazie DKMS)
  • rejestrująca się do bazy potencjalnych Dawców szpiku dla wszystkich Chorych na nowotwory krwi

 

TERMINY REJESTRACJI

14.09.2019 r., sobota, godz. 13:00-19:00, Dożynki Gminy Mrągowo na boisku w Kosewie, Kosewo 31

22.09.2019 r., niedziela, godz. 12:00-15:00, Odpust Parafialny w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, ul. Słoneczna 1b

28.09.2019 r., sobota, godz. 09:00-18:00, Centrum Handlowe Fabryka, ul. Brzozowa 16, Mrągowo

 

 

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo Gmina Mrągowo Kosewo DKMS 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij