30 sierpnia 2019 roku zakończyła się Profilaktyczna Akcja Wakacyjna pod hasłem „Kolorowo, radośnie i zdrowo” organizowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieckach.

W imprezie uczestniczyły dzieci z Piecek, Głogna, Lipowa i Nawiad, które w czasie wakacji brały udział w zajęciach z animatorem czasu wolnego w swoich miejscowościach. Wydarzenie rozpoczęto od oglądania nagrań z wcześniejszych akcji profilaktycznych oraz zdjęć z tegorocznych wakacji, które odbywały się w ramach Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej. Następnie przy budynku GOPS dzieci brały udział w konkursach i zabawach, gdzie wygrywały nagrody. Konkursy rozpoczęła wakacyjna krzyżówka. Tuż po niej dzieci zmierzyły się w przeciąganiu liny, konkurencji na ubranie jak największej ilości ubrań na siebie w przeciągu minuty, rzucie piłeczką oraz slalomem z piłeczką na łyżeczce. Na zakończenie spróbowali swojego szczęścia łowiąc nagrody Wędką Szczęścia, gdzie mogli złowić pluszaka lub przybory szkolne.

Poza zabawami, w ramach profilaktyki Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (GKPiRPA), dzieci mogły skorzystać z alkogogli, by móc zobaczyć świat tak jak osoba pod wpływem alkoholu. Podczas całej akcji wystawiony był Profilaktyczny Namiot Wakacyjny z ulotkami profilaktycznymi: „Dopalacze – czemu są tak niebezpieczne? Dopalacze Próbujesz – Ryzykujesz, a także promujące rodzinę: Mamy czas na rozmowę, Z mamą i tatą jest najlepiej, Tak wiele możemy wspólnie!”, które zostały stworzone przez Krakowską Akademię Profilaktyki.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy uczestnicy akcji otrzymali dyplomy i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Zakończenie akcji „Kolorowo, radośnie i zdrowo” — fot: GOPS w Pieckach

Słowa kluczowe:
Piecki GOPS społeczne wydarzenie gmina 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij