Budextan Oficerska

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie wraz z Polskim Kongresem Drogowym organizują w dniach 23-24.09.2019 r. w Mikołajkach VI Warmińsko – Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”. To największe tegoroczne wydarzenie z obszaru bezpieczeństwa drogowego w Polsce. Konferencja będzie mieć międzynarodowy zasięg.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie tworzenia i praktycznego wdrażania programów poprawy bezpieczeństwa, prawidłowego oświetlenia dróg, w tym okolic przejść dla pieszych, wymagania techniczne dotyczące oznakowania poziomego i pionowego oraz inicjatyw edukacyjnych zwiększających świadomość zagrożeń wśród użytkowników dróg. W programie znajdzie się także po raz pierwszy specjalna sesja poświęconą bezpieczeństwu pracy podczas budowy dróg i ich utrzymania. 

Konferencja odbędzie się pod Patronatem m.in. Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz Burmistrza Miasta Mikołajki Piotra Jakubowskiego. Na forum przybędą również przedstawiciele drogowców z krajów Unii Europejskiej oraz komisji europejskiej.

Ważnym punktem programu  będzie pokaz symulowanego wypadku drogowego - skoordynowanej akcji służb ratowniczych, który odbędzie się w dniu 24.09.2019 r. w godzinach 09.30 – 10.45 na ul. Wawrzyńca Prusa, na placu naprzeciwko Stadionu w Mikołajkach. Pokaz ten będzie skierowany nie tylko do uczestników konferencji, ale również do społeczności lokalnej. Symulacja ma na celu pokazanie w jaki sposób przypadkowi świadkowie wypadku drogowego powinni udzielić pierwszej pomocy dla osób poszkodowanych oraz przybliżyć sposób działania służb ratowniczych, w tym: Zespołu Ratownictwa Medycznego, Zastępów Straży Pożarnej, Policji oraz śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij