28 drużyn, 280 zawodników, 95 meczów i ponad 400 strzelonych bramek. Tak w telegraficznym skrócie można podsumować zakończoną VI edycję Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o puchar Komendanta Głównego Policji.

 W dniach 5-7 września 2019 roku w Mrągowie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały o puchar Komendanta Głównego Policji. Ta sportowa impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród mundurowych pasjonatów piłki nożnej. Z każdą edycją przybywa drużyn, które chcą wziąć udział w turnieju. Organizatorzy: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów dokładają starań, by wszyscy uczestnicy mile wspominali czas spędzony na sportowych rozgrywkach oraz pobyt w naszym województwie.

W związku z obchodzonym jubileuszem —100-leciem powstania Policji Państwowej — organizatorzy zadbali o piękną oprawę tegorocznych meczów. Rozgrywki po raz pierwszy w historii Turnieju odbyły się na Mazurach. Do Mrągowa przyjechało 28 drużyn, które przez dwa dni w duchu sportowej rywalizacji walczyły o miejsca na podium.

W hołdzie Markowi

W uroczystym otwarciu Turnieju uczestniczyli m.in.: Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Jolanta Piotrowska Członek Zarządu Województwa warmińsko-mazurskiego, przedstawiciele władz powiatu mrągowskiego, miasta i gminy Mrągowo oraz przedstawiciele partnerów i darczyńców. Zarówno Komendant wojewódzki policji nadinspektor Tomasz Klimek, jak i Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, w swoich przemówieniach odnieśli się do historii patrona Turnieju mł. asp. Marka Cekały, policjanta, który zginął na służbie w 2002 roku. Podczas gali otwarcia była obecna Mama Marka Jadwiga Cekała, a wszyscy zawodnicy i zaproszeni goście uczcili Jego pamięć minutą ciszy. 

280 zawodników, 95 meczów, 400 strzelonych bramek

Tak w telegraficznym skrócie można przedstawić dwa dni sportowych zmagań. Drużyny dawały z siebie wszystko podczas rozgrywanych meczów, wszystko jednak w duchu fair-play. Siedem drużyn kobiecych walczyło w swojej kategorii, natomiast drużyny męskie występowały w dwóch kategoriach: Open oraz 35+.

Zwyciężczyniami VI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały zostały zawodniczki drużyny reprezentującej Wojsko Polskie. Drużyna ta w finale zmierzyła się z ekipą Komendy Głównej Policji, która po zaciętym meczu uplasowała się na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło drużynie ZW NSZZ Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W kategorii męskiej Open zwyciężyła drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy Marynarki Wojennej, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

W kategorii 35 + zwyciężyła drużyna Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej ze Szczecina, drugie miejsce zajęli zawodnicy Jednostki Wojskowej z Grudziądza, na trzecim miejscu stanęli reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Ostatnim meczem rozegranym na podczas turnieju był towarzyski mecz pokazowy pomiędzy Policją, a reprezentantami mrągowskich władz. Po zaciętej i wyrównanej walce ogłoszono remis, a po serii rzutów karnych mecz wygrali zawodnicy z Mrągowa.

VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn im. mł. asp. Marka Cekały — fot: KWP w Olsztynie

źródło: KWP w Olsztynie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij