Już w tę środę rusza mrągowska edycja projektu promującego czytelnictwo u dzieci i dorosłych. W tym roku zespół specjalistów z Ostrego Dyżuru Literackiego odwiedzi 20 bibliotek w całej Polsce i jedną z nich jest Biblioteka Miejska w Mrągowie.

 Ostry Dyżur Literacki to akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci do lat 12 i ich rodziców. A wszystko to w unikalnej scenerii gabinetu lekarskiego. Wśród stetoskopów i kitli lekarskich, specjaliści literatury promują wartościowe pozycje, indywidualnie dobrane do wieku i indywidualnych preferencji pacjenta. Rekomendowane książki i ich dawkowanie są wypisywane na receptach. Wszystko po to by, łącząc zabawę i profesjonalne podejście, przekonać młodych ludzi, że czytanie nie musi być nudne, a tych, którzy od książek nie stronią, móc pokazać kolejne wartościowe tytuły.

Jak przekonują organizatorzy akcji, za każdym razem, gdy młody człowiek sięga po nudną, bezwartościową pozycję, narasta jego bunt przeciwko literaturze w szerokim tego słowa rozumieniu. Dlatego ważnym jest by przy polecaniu literatury, wybierać pozycje wartościowe literacko i graficznie. W ten sposób młody czytelnik wyrabia u siebie dobre nawyki i z większą chęcią sięgnie po następną pozycję.

Planowane są trzy spotkania dla klas podstawowych 3-5. 

Słowa kluczowe:
Mrągowo dzieci biblioteka kultura 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij