Czołówka światowego kolarstwa górskiego, najlepsze polskie i europejskie kluby, rozbudowana Strefa Expo, bogaty program dla kibiców. To tylko kilka argumentów by spędzić niedzielę 15 września w Mrągowie.

Miasteczko sportowe oraz start i meta zawodów zlokalizowane zostaną w mrągowskim amfiteatrze położonym w niezwykle malowniczej scenerii nad jeziorem Czos. To kulturalne centrum miasta, goszczące na swoich deskach znakomitych artystów w ramach Pikniku Country, Mazurskiej Nocy Kabaretowej czy Festiwalu Weselnych Przebojów, będzie teraz areną zmagań kolarzy.

Sam wyścig to przede wszystkim trasa, a ta zdecydowanie nie będzie należała do najłatwiejszych. Runda o długości ok. 34 kilometrów i sumie przewyższeń oscylującej w okolicach 800 metrów skutecznie utrudni walkę o zwycięstwo.

Wymagająca fizycznie trasa prowadzić będzie po najciekawszych terenach Miasta Mrągowo, Gminy Mrągowo oraz Nadleśnictwa Mrągowo. Zawodnicy pokonywać będą wzgórza nad jeziorem Czos oraz Juksty, przejadą odcinkami po zeszłorocznej trasie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim na Górze 4 Wiatrów. Następnie trasa prowadzić będzie do Bike Park Poręby gdzie czekać będą bardzo techniczne i interwałowe singletracki. Dalej kolarze powrócą do Mrągowa by zmierzyć się z odcinkami tegorocznej trasy Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim. Później trasa prowadzić będzie po czarnym szlaku rowerowym nad jeziorem Czarnym. Na powrocie bardzo interwałowy teren rodem z cross-country w Parku Słowackiego.

Mrągowo UCI MTB Marathon to nie tylko wymagająca trasa dla doświadczonych kolarzy. Tego dnia rozegrane zostaną wyścigi dla amatorów w ramach cyklu Milko Mazury MTB na dystansach PRO, EXPERT i HOBBY oraz wyścig E- Bike.

Na maraton koniecznie zabierzcie swoje pociechy! Dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat czekać będą bezpłatne wyścigi Nickelodeon Race, a dla najmłodszych w wieku od 1 do 5 lat rozegrane zostaną zawody sportowe na specjalnie przygotowanej trasie dostarczonej przez Strider Polska. W ramach programu profilaktyki Gminy Miasto Mrągowo z myślą o najmłodszych animatorzy prowadzić będą gry i zabawy. Atrakcji nie zabraknie.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.mazurymtb.pl

 
Słowa kluczowe:
Sport Kolarstwo MTB Mrągowo 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij