Zajęcia z tworzenia grafiki komputerowej, zgłębianie tajnik robotyki, nauka gry na gitarze czy warsztaty fotograficzne. To tylko kilka z wielu ciekawych zajęć pozaszkolnych przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mrągowie. 

Nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w ciekawych zajęciach. Informujemy, że w tym roku szkolnym zmieniamy z przyczyn niezależnych od nas lokalizację. Obecnie większość zajęć będzie odbywała się na osiedlu Mazurskim 12, w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w bryle G (pierwsze piętro). Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie i gabinecie dyrektora (pokój 101). Część zajęć tanecznych będzie odbywała się w Centrum Kultury i Turystyki. Nowa lokalizacja jest zaplanowana na ten rok szkolny w związku z remontem Szkoły Podstawowej nr 1. 

Zajęcia taneczne
— Zapraszamy na zajęcia taneczne oraz zajęcia umuzykalniająco-taneczne dla najmłodszych. Będą następujące grupy: Hiphopki, Hip Hop Kids, Smyki, Family Squad, Rem. Grupy ćwiczą głównie w technice tańca hip hop. Od dwóch lat rozwijają freestyle i przygotowywani są do występów i zawodów. Grupy mają możliwość prezentacji swoich umiejętności na imprezach miejskich, w akcjach charytatywnych oraz zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Są również organizowane dla nich warsztaty ze znanymi tancerzami. W tym roku prowadzimy również nabór do nowej grupy tanecznej popping, którą poprowadzi znany tancerz z Gdańska. W październiku może również powstać kolejna grupa taneczna dla najmłodszych.

Nauka gry na gitarze
— Jeśli ktoś chce nauczyć się gry na gitarze zapraszamy na zajęcia prowadzone w zakresie podstawowym i zaawansowanym. Oprócz nauki uczestnicy będą mieli możliwość prezentacji nabytych umiejętności na występach MDK i poza placówką. 

Rękodzielnictwo artystyczne
— Ci, którzy interesują się rękodziełem zapraszamy na zajęcia rękodzielnicze. W programie: wykonywanie lalek przy jednoczesnej nauce szycia ręcznego, szycie na maszynie, umiejętności łączenia ze sobą różnych materiałów; poznanie nowatorskich technik artystycznych (decoupage, twist-art, quilling); wykonywanie stroików okazjonalnych; modelowanie z masy solnej, plasteliny, modeliny, gliny; poznanie ściegów hafciarskich – nauka wyszywania, tkanie oraz elementy rysunku i malarstwa. Uczestnicy zajęć mają również możliwość udziału w konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczestniczą również w imprezach MDK oraz imprezach miejskich. 

Zajęcia plastyczne
— Dzieci i młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia artystyczne zapraszamy na zajęcia plastyczne oraz zajęcia kreatywnego dziecka, na których oprócz malarstwa, rysunku, modelowania i grafiki można poznać nowatorskie techniki mieszane. Uczestnicy będą mieli możliwość udziału w konkursach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Spotkania odbywają się również w plenerze. 

Akademia Przedszkolaka
— Najmłodszych uczestników zapraszamy na zajęcia Akademii Przedszkolaka, które odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Są to zajęcia przedszkolne obejmujące zabawę swobodną, taniec, śpiew, gry, plastykę, rytmikę. Grupy występują dla swoich rodziców oraz biorą udział w imprezach organizowanych przez MDK — stawiając pierwsze kroki na scenie. 

Zajęcia naukowo-techniczne "Mały Einstein"
— Jeśli ktoś ma ochotę poeksperymentować, wykonać miniaturowy wiatrak lub kipiący wulkan oraz poznać tajniki chemii i fizyki - zapraszamy na zajęcia naukowo - techniczne "Mały Einstein". Dzieci będą mogły same wykonywać doświadczenia. Najmłodsi w tym roku będą również konstruować roboty solarne. Czeka ich nauka połączona z ciekawą zabawą.

Zajęcia Fotograficzne
— Zainteresowanych fotografią analogową i cyfrową zapraszamy na zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy poznają tajniki fotografii oraz możliwości oferowane przez cyfrowe systemy fotografii i obróbki obrazu. Jeśli posiadasz aparat i chcesz nauczyć się robić dobre i ciekawe zdjęcia o różnorodnej tematyce — przyjdź do nas. 

 Zajęcia teatralne
— Aby poznać tajniki gry aktorskiej zapraszamy na zajęcia teatralne, na których zabawa przy odpowiedniej scenografii, ćwiczeniach dykcji i przydzielonych rolach przeniesie nas w świat dziecięcego teatru.  

Podstawy robotyki
— Doskonałym połączeniem zabawy i nauki będą dla chętnych uczestników zajęcia z robotyki. Program zajęć jest autorskim programem opartym na programie Lego Education i stanowi dobre wprowadzenie do nauki programowania. Na każdym spotkaniu uczestnicy budują konstrukcje z klocków Lego WeDo i programują je dostosowując do określonego celu spotkania. Zajęcia rozwijają twórcze myślenie oraz wyobraźnię przestrzenną, dają możliwość poznania podstaw nauk inżynieryjnych oraz stworzenia z czasem własnego projektu. Część grup rusza w miesiącu wrześniu, a cześć w październiku.

Zajęcia z tworzenia grafiki komputerowej
— W tym roku tworzymy nowe zajęcia z grafiki komputerowej, na które zapraszamy każdego, kto interesuje się wizualizacją artystyczną oraz wizualizacją rzeczywistości.

Zajęcia "Łamigłówki mądrej główki — Mały Kopernik"
— Zapraszamy również na zajęcia "Łamigłówki mądrej główki — Mały Kopernik". Na zajęciach będziemy ćwiczyć swój umysł. Zajęcia mają na celu rozwijanie logicznego myślenia, twórczości i kreatywności, niezbędnych nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym. Połączymy naukę z zabawą wykorzystując do tego różnego rodzaju gry, łamigłówki i doświadczenia.

Wolontariat
— Zapraszamy również chętnych wolontariuszy na spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz pomoc w przygotowaniach akcji charytatywnej "Być dla innych". Będzie możliwość uczestniczenia w radzie wolontariatu MDK, działającej w ramach samorządu uczestników.

źródło: Ewa Gnoza/MDK


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij