Za nami rajd Kormoran będący jednocześnie memoriałem Mariana Bublewicza. Imprezę uświetniły występy zespołów Kapiszony oraz Traffic Junky.

Rajd rozpoczął się w sobotę w centrum miasta, gdzie miała miejsce ceremonia otwarcia wraz z przedstawieniem wszystkich załóg. W niedzielę rozpoczęła się właściwa rywalizacja i zespoły wyruszyły na rajdowe odcinki specjalne

Zwycięzcami w kategorii „gość” okazali się Zbigniew Staniszewski oraz pilot Radosław Korzeniewski w Fordzie Fiesta R5Na drugim stopniu podium zameldowała się załoga Robert Kocik/Sebastian Wach, jadąca również Fordem Fiestą R5. Trzecie miejsce wywalczyli Konrad Dudziński wraz z pilotem Krzysztofem Grzesikiem w Hondzie Civic Type R.

W klasie „okręgowej” na pierwszym miejscu uplasowali się Patryk Dudziński oraz Mateusz Pawłowski w Oplu Astrze. Tuż za nimi byli Paweł Latos i Bożydar Grzywaczewski (Honda Civic Type R). Najniższy stopień podium zajęli Marcin Dziewiątkowski wraz z pilotem Tomaszem Kraczkiem.

W klasie „open” zwyciężył Igor Widłak z pilotem Łukaszem Włochem w Mitsubishi Lancerze EVO X. Na drugim miejscu zameldowali się Adam Zyser oraz Konrad Nadolny w Subaru Impreza. Trzecie miejsce przypadło załodze Marek Roefler/Marek Bała (Subaru Impreza).

Do mety nie dojechały trzy załogi. Pierwsza załoga Bartosz Grygorowicz/Dawid Barański (Subaru Impreza) z powodu awarii silnika odpadła tuż za metą 4 OS-u.  Dużego pecha mieli również Radosław Perkowski wraz z pilotem Robertem Dąbkowskim (Renault Clio). Podczas pokonywania zakrętu Perkowski zahaczył o skarpę, w efekcie czego uszkodził półoś napędową i odpadł z dalszej rywalizacji. Awaria silnika również zmusiła załogę Krzysztof Bubik/Mateusz Martynek (BMW 330Ci) do wycofania się z rajdu.

– Szkoda, że to dopiero drugi w tym sezonie rajd. Jesteśmy zadowoleni, bo wygraliśmy i utrzymywaliśmy wysokie tempo jazdy. Bardzo dziękuję zespołowi za doskonale przygotowane auto – napisał na swoim oficjalnym fanpage'u Zbigniew Staniszewski.

Ciekawie dla nas zakończyła się rywalizacja w SKJS. Trzecie miejsce w „generalce” zajęła załoga Tymoteusz Jocz oraz Paweł Korczyc (Ford Fiesta) startująca w barwach MSM Mrągowo. Zwyciężyła załoga Tomasz Prokorym/Dariusz Krygier w Subaru Impreza. Drugie miejsce zajęła natomiast załoga Andrzej Pauperowicz i Ewelina Pauperowicz w Subaru Imprezie.

Szczegółowe wyniki na stronie internetowej rajdu.

Słowa kluczowe:
rajd Mikołajki sport motoryzacja 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij