W dniach 8-14 września 2019 w Mrągowie odbędą się regaty dla osób niepełnosprawnych. Zostało niecałe 48 h na zapisy i tylko 10 wolnych miejsc! 

Disabled Sailing – Polish Cup 2019 to sześciodniowe regaty dla osób z niepełnosprawnościami nad jeziorem Czos w Mrągowie. Projekt ma za zadanie upowszechnić żeglarstwo bez względu na rodzaj niepełnosprawności oraz podnieść umiejętności żeglarskie. Wśród uczestników znajdą się również zawodnicy kadry narodowej żeglarzy. W ramach zawodów przewidziane są także szkolenia dla początkujących.

Zawody będą prowadzone na specjalnie przystosowanych łodziach klasy Hansa 303, które są zaadaptowane do potrzeb osób po amputacjach kończyn i innych dysfunkcji ruchu czy intelektualnych. Program regat zakłada dwie sesje wyścigów każdego dnia. Podczas treningów i zawodów nad rozwojem żeglarskim uczestników będzie czuwać trzech instruktorów, a każdy dzień będzie się kończyć żeglarskimi zajęciami teoretycznymi oraz analizą nagrań z dotychczasowych wyścigów.

Poza sportową stroną projekt ma na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz pomoc w przełamywaniu własnych barier.

Organizatorzy zapewniają uczestnikom w ramach bezpłatnego udziału w regatach:

  • zakwaterowanie i wyżywienie,
  • ubezpieczenie,
  • sprzęt żeglarski,
  • pomoc wolontariuszy,
  • medale, puchary dla zwycięzców,
  • opiekę instruktorów na lądzie i wodzie.

źródło: PZŻ

Słowa kluczowe:
Mrągowo sport regaty żeglarstwo 

Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij