Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej znanych programów pomocowych w Polsce. Co roku dociera do dziesiątek tysięcy ludzi żyjących w biedzie, dając im nadzieję na lepsze jutro. Aby to wszystko mogło się udać, niezbędni są Wolontariusze i Liderzy, którzy poprowadzą Szlachetną Paczkę w swojej lokalnej społeczności.

Wolontariusz Paczki to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie. Dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda i przywraca im godność. Pomaga rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, a nie tkwić w pułapkach słabości i rezygnacji, a otrzymaną Paczkę traktują jako szansę na nowy początek. Piękno Szlachetnej Paczki to ich historie. Pełne łez smutku, ale i szczęścia, nadziei i zwycięstw.

By Paczka mogła działać, potrzebni są wolontariusze. Bez nich – bez Ciebie! –historie potrzebujących nie będą miały dobrego zakończenia. Im więcej wolontariuszy, tym większa jest liczba odwiedzonych rodzin. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie www.superW.pl.

Organizatorzy prowadzą również rekrutację na lidera Szlachetnej Paczki. Jego zadaniem jest zarządzanie projektem: rekrutuje on wolontariuszy i koordynuje ich pracę. Celem całego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin, a potem połączenie ich z Darczyńcami chcącymi przygotować dla nich pomoc. Funkcja Lidera Rejonu pozwala zdobyć najbardziej pożądane na rynku pracy umiejętności: zarządzanie ludźmi czy umiejętność pracy w zespole. Lider to idealna propozycja dla tych, którzy chcą zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie.

Wszystkich zainteresowanych rolą lidera w Mrągowie prosimy o bezpośredni kontakt z Koordynatorką Regionalną Dorotą Ramotowską. Tel. 500706061 lub wypełnienie krótkiego formularza na https://www.szlachetnapaczka.pl/superw

Słowa kluczowe:
Mrągowo wolontariat 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij