Mrągowska policja wyjaśnia przyczyny pożaru, który wybuchł 17 sierpnia w jednym z budynków wielorodzinnych. W wyniku tego zdarzenia rodzina straciła dach nad głową.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 04.00 nad ranem przy ulicy Chopina w Mrągowie. Oficer dyżurny Powiatowej Straży Pożarnej w Mrągowie otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku. Do zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Mrągowie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogniem objęte jest już całe mieszkanie, znajdujące się na poddaszu budynku i jest prawdopodobieństwo, że pożar przedostał się na dach obiektu.

- Strażacy w pierwszej fazie podali dwa prądy wody: jeden wewnątrz płonącego mieszkania, drugi z podnośnika hydraulicznego na dach budynku. Szybka akcja ograniczyła rozprzestrzenianie się pożaru. Następnie przybyłe zastępy z OSP Wierzbowo, Szestno, Piecki i Użranki wspomogły działania i do budynku wprowadzono dwie kolejne linie gaśnicze. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki i wynoszenia spalonych pozostałości. Nasze działania trwały do godziny 10.30 — relacjonuje mł. kpt. Marcin Kordek z Komendy Powiatowej PSP w Mrągowie.

Wstępnie ustalono, że ogień wybuchł w jednym z mieszkań i rozprzestrzenił się na dach.  Budynek zamieszkiwało 12 rodzin. Mieszkańców o zdarzeniu zaalarmowała jedna z lokatorek. Na zewnątrz ewakuowano ponad 40 osób, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

- Policjanci przesłuchali już dwóch świadków. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, które przy pomocy biegłego z zakresu pożarnictwa pozwoli ustalić okoliczności i przyczyny pożar. — informuje mł. asp. Dorota Kulig, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

Tego samego dnia burmistrz Mrągowa zaoferował pomoc pokrzywdzonym. Mieszkańcy, którzy w tej tragedii stracili dach nad głową, otrzymali już lokale zastępcze.  

Na stronie zrzutka.pl ruszyła także zbiórka na rzecz pogorzelców. Do tej pory zebrano ponad 1200 złotych. Organizatorzy zbiórki apelują o wszelkiego rodzaju pomoc materialną, nie tylko finansową.

Pożar przy ulicy Chopina, fot. Ochotnicza Straż Pożarna Piecki


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij