Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Festyn Średniowieczny, który odbył się w Szestnie w czwartek 15 sierpnia. Wydarzenie było doskonałą okazją do poznania historii zamku, zabytkowego kościoła i całej miejscowości.

I Festyn Średniowieczny w Szestnie odbył się w 2015 roku. Przez kolejne lata nie udało się zorganizować kolejnej edycji, aż do teraz. W miniony czwartek, 15 sierpnia rycerze ponownie pojawili się u podnóża ruin zamku krzyżackiego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami przenieść się kilka wieków wstecz. Frekwencja podczas festynu była na tyle znakomita, że organizatorzy już teraz zapowiadają, że wydarzenie odbywać się będzie cyklicznie. Bo potencjał tego miejsca, historia miejscowości i zaangażowanie ludzi są niebagatelne.

Podczas festynu można było podziwiać Turniej Rycerski, w którym zwyciężył Filip Wasilewski. Współorganizatorzy z Roty Zaciężnej Strażnicy Sensburg przygotowali także efektowne konkurencje dla dzieci i dorosłych. Całe popołudnie przy ruinach zamku mieszkańcy Szestna wzbogacili także o przygotowany przez siebie poczęstunek.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w nasze wydarzenie osobom. Z dumą i radością patrzyliśmy na tłumy turystów zmierzających na nasz festyn. Okazało się, że tematyka festynu była niezwykle atrakcyjna, bo i historia tej miejscowości jest wyjątkowa – mówi Piotr Piercewicz, Wójt Gminy Mrągowo. – Dzięki takim wydarzeniom promujemy nasze lokalne dziedzictwo. Cieszę się, że nasze starania docenił także Urząd Marszałkowski, który przyznał nam środki finansowe na organizację festynu w ramach Małych Grantów Sołeckich.

red

II Festyn Średniowieczny w Szestnie.

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij