Młodzi twórcy filmowi, działający przy Fundacji „ALE”, startują ze swoim pierwszą krótkometrażową produkcją. Scenariusz filmu został napisany przez tegorocznego maturzystę Olgierda Stasiaka, wiążącego swoją przyszłość z reżyserią. Wsparcia finansowego udzielił Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Film „Sakrum” jest opowieścią o mężczyźnie, który stacza walkę o nadzieję, o wiarę, a przede wszystkim o odwagę do zmierzenia się z graniczną sytuacją w swoim życiu. Kanwą historii jest zdarzenie, które może przydarzyć się każdemu z nas. Tkwi w tym od wieków niezgłębiona tajemnica cierpienia, jak i tęsknoty za czymś, co pomaga przejść przez największe kryzysy życiowe.

Scenariusz był dopracowywany przez prawie rok. Przeszedł konsultacje ze specjalistami, zajmującymi się interwencją kryzysową, terapią rodzin, terapią uzależnień, mediacją. Został także poddany dyskusjom w grupach wsparcia dla osób uzależnionych. Dzięki temu film ma szansę stać się ciekawym narzędziem w niesieniu pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych, a tym samym będzie mógł być wykorzystywany w programach psychoedukacyjnych, profilaktycznych i w terapii.

Premiera „Sakrum” zapowiadana jest na październik, w co najmniej dwóch miejscach w Mrągowie: Centrum Kultury i Turystyki oraz Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej. Twórcy planują również zorganizować konferencję służącą szerszemu upowszechnieniu filmowej produkcji.

Przedsięwzięcie realizuje mrągowski młodzieżowy startup OH! Móvie Studio przy wsparciu Teatru Insania i grupy teatralnej INASIS z Dźwierzut oraz profesjonalnego studia filmowego Positive Art z Warszawy. W pomoc techniczną i organizacyjną zaangażował się Szpital Mrągowski im. Michała Kajki, Parafia pw. św. Wojciecha, Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku z Gąsawy. Patronem medialnym jest portal myMragowo.pl.

Aleksandra Lemańska, Fundacja „ALE”

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo film Sacrum Fundacja ALE młodzież 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij