W przedostatni weekend sierpnia (24-25) odbędą się regaty finałowe Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 – Hotel Mrągowo Cup, podczas których poznamy zwycięzcę tegorocznego cyklu. W przeddzień finału do Mrągowa wrócą Regaty Nocą, będące pokazem wizualno-sportowych żeglarskich zmagań. 

W finale cyklu weźmie udział 10 najlepszych sterników oraz ich załóg – Maciej Dymerski, Dariusz Bałdyga, Hubert Jabłoński, Krzysztof Łazarski, Paweł Łazarski, Jakub Malicki, Sebastian Jurkiewicz, Bartosz Hajdukiewicz, Mateusz Kozłowski i Maciej Majak. Tegoroczni finaliści będą rywalizować na monotypowych łodziach klasy Mariner 600. Regaty zostaną rozegrane ze startu wspólnego w systemie przesiadkowym. – To będą dwa intensywne dni wypełnione żeglarskimi zmaganiami na najwyższym poziomie. Wstępnie ustalona trasa opierać się ma na 2 śledziach, co tylko dodatkowo wzmoże rywalizację na wodzie. Planujemy rozegrać nawet 10 wyścigów, załogi będą wymieniać się swoimi łódkami, więc ostatecznie faktycznie wygrają najlepsi – komentuje formułę finału Mateusz Kossakowski, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”.

Zawodnicy, którzy z różnych powodów nie dostali się do finału, również będą mogli wziąć udział w regatach. O godzinie 14.00 w sobotę rozpocznie się równoległy do finału wyścig długodystansowy o „Puchar Lata”. – Chcemy by wzorem ubiegłych lat jak najwięcej osób mogło uczestniczyć w naszym żeglarskim finale, bo ostatecznie liczy się nie tylko wynik sportowy, lecz dobra atmosfera i wzajemna integracja. Dlatego też na wszystkich zawodników i kibiców w sobotę będzie czekał specjalny namiot Centrum Masażu Revital, którego pracownicy zapewnią dłuższą chwilę błogiego relaksu i odpoczynek. Pod koniec dnia spotkamy się również u naszego sponsora tytularnego w hotelu Mrągowo Resort & SPA na uroczystej kolacji oraz koncercie szantowym w wykonaniu Mariusza Garnowskiego – dodaje Maciej Majak, wiceprezes MTR „CZOS”.

Zanim jednak poznamy zwycięzcę tegorocznego Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, który zyska prawo reprezentowania miasta w ogólnopolskich regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego 2020, po raz drugi odbędą się także Regaty Nocą. – W zeszłym roku nowa formuła regatowa się sprawdziła, więc postanowiliśmy iść za ciosem. Zawodnicy wystartują na specjalnie przygotowanych Marinerach 600, które dzień później będą bohaterami finału ŻGP Mrągowa. To będzie prawdziwe żeglarsko-wizualne święto – zachęca do biernego i czynnego uczestnictwa Bartosz Szarek, organizator i sekretarz MTR „CZOS”. A jest o co walczyć, bo zwycięzca regat otrzyma nagrodę w postaci 1000 zł!

Dla wszystkich żeglarzy koniec sierpnia nie mógł wyglądać lepiej, dlatego zachęcamy wszystkich do startu i odwiedzin urokliwego jeziora Czos.

Plan regat

Sobota 24.08.2018

9.00 – 10.00 Zapisy do regat, Ekomarina Mrągowo

10.00 Uroczyste otwarcie regat, pomost Hotelu Mrągowo Resort & SPA

10.10 Odprawa sterników finałowych – losowanie łodzi

11.00 Start do regat

14.00 Wyścig długodystansowy o Puchar Lata

16.00 sygnał startowy do ostatniego wyścigu

19.00 After party: Hotel Mrągowo Resort&Spa – Koncert szantowy Mariusza Garnowskiego

Niedziela 25.08.2018

10.00 Start do wyścigów

14.00 Sygnał startowy do ostatniego wyścigu

17.00 Uroczyste zamknięcie regat, Snack Bar Mrągowo

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij