Dziewięciu policjantów z całego województwa zmierzyło się ze swoimi słabościami podczas szóstej edycji Maratonu Ekstremalnego Policji "Hardman 2019". Po raz drugi w historii swoich kilkuletnich startów zwyciężył sierż. sztab. Rafał Syczew, reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Mrągowie. 

 By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach. Do zawodów zgłosiło się ostatecznie 10 policjantów z całego województwa, a na starcie stawiło się 9 z nich. 

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu zmroku i rozpoczęli rywalizację biegiem terenowym na dystansie 6 kilometrów. Aby zaliczyć tą konkurencję, musieli przebiec 3 razy odległość od dwóch wyznaczonych punktów. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę, musieli dopłynąć w linii prostej od linii brzegowej Jeziora Drwęckiego do wyznaczonego punktu orientacyjnego, oddalonego od startu o około  850 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz był dodatkowo indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. W gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

W tym roku mimo tego, że był to szczególny maraton, bo odbywał się w setną rocznicę powstania policji, to pogoda dała się we znaki zarówno organizatorom, jak i zawodnikom. Ze względów bezpieczeństwa policyjne zmagania zakończyły się na etapie dopłynięcia przez zawodników do punktu kontrolnego na wodzie. Taką decyzję podjął osobiście nadzorujący przedsięwzięcie Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski, po tym jak rozpoczęła się burza i zaczął wiać silny wiatr. Uczestnicy zaraz po informacji o przerwaniu maratonu zostali przetransportowani na brzeg jeziora policyjną łódką. 

Następnie decyzją sędziego głównego maratonu zwycięzców wyłoniono na podstawie analizy wyników biegu terenowego oraz na podstawie kolejności dopłynięcia do punktu kontrolnego.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznego maratonu ekstremalnego policji okazał się sierż. sztab. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w  Mrągowie, który po raz drugi w historii swoich kilkuletnich zmagań w maratonie otrzymał tytuł "HARDMANA". Na drugim stopniu podium stanął st. post. Kamil Mendelewski z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Trzecie miejsce zajął sierż. Łukasz Wójcik z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Źródło: KPP w Ostródzie

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo policja na sygnale Hardman 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij