Budextan Oficerska

Nauczycielka języka angielskiego Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie Zofia Parzych napisała projekt „ Mówimy w językach obcych, uczymy w językach obcych, podnosimy europejską jakość kształcenia zawodowego”, który otrzymał dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.  W ramach projektu siedmiu nauczycieli ZS nr 2 skorzysta z mobilności kadry szkolnej i weźmie udział w kursach metodycznych i językowych za granicą.

Stworzony projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE  w kwocie  87 033,13 zł.  Obecnie od 05.08.2019 do 16.08.2019 koordynator projektu Zofia Parzych bierze udział w metodycznym kursie językowym „ Active Methodology” w szkole językowej w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Wraz z nią dwie nauczycielki przedmiotów zawodowych Marta Perfikowska i Katarzyna Krawczyk uczestniczą w kursach języka angielskiego, rozwijając swoje umiejętności językowe.

W październiku br. na dwutygodniowe kursy metodyczne i językowe wyjadą również: Agnieszka Pytel i Marta Mikłasz na Maltę oraz Ewelina Dylak i Paweł Domurad do Wiednia.

Oto krótka relacja nauczycielek:

Zofia Parzych: Bardzo cieszę się, że wybrałam kurs metodyczny w Edinburgh School of English. Zajęcia są bardzo interesujące, wieloaspektowe, pozwalające spojrzeć mi zupełnie z innej strony na swoją dotychczasową pracę. Moja grupa liczy pięciu uczestników i ma dwóch nauczycieli prowadzących. Aktywne i praktyczne ćwiczenia powodują burzę mózgów i otwierają mnie na nowe pomysły do wykorzystania w pracy z moimi uczniami. Oprócz metodyki mamy również elementy nowoczesnej psychologii, która pomaga dopasować wymagania programu nauczania do indywidualnych umiejętności uczniów.

Katarzyna Krawczyk: Wyjazd do Edynburga na kurs językowy jest zupełnie inny niż moje dotychczasowe wyjazdy w ramach projektów unijnych. Tutaj muszę sama myśleć, mówić, czytać i słuchać w języku angielskim. Radzę sobie z moimi słabościami i pokonuję bariery językowe. Jest to najlepsza nauka „żywego” języka w praktyce. Bardzo się cieszę, że uczestniczę w zajęciach ze studentami różnych narodowości, nie tylko europejskich. Udział w mobilności jest również fantastyczną formą poznawania kultury i  historii Szkocji.

Marta Perfikowska: Udział w kursie okazał się dla mnie trafnym  i udanym wyborem. Edynburg jest znakomitym miejscem do nauki języka angielskiego jak również poznania szkockiej kultury i historii. Świetnie prowadzone zajęcia, miła atmosfera, międzynarodowa grupa, nowoczesne metody nauczania pomogły mi rozwinąć się językowo. Podczas zajęć nie ma innej możliwości jak tylko rozmowa w języku angielskim. Taki wyjazd to fantastyczne doświadczenie i perspektywa do rozwoju w przyszłości.

 
Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego
Słowa kluczowe:
Mrągowo edukacja szkoła ZS nr 2 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij