Budextan Oficerska

Podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoty medal zdobyła windsurferka Bazy Mrągowo - Nadia Kulik. 

— W sobotę zakończyliśmy zmagania w Sławie. Nasz klub reprezentowało sześcioro zawodników klasy Techno, którzy wywalczyli sobie prawo startu startując w dwóch wcześniejszych eliminacjach — mówi trener Tomasz Stefański.

W zawodach mrągowski klub reprezentowali: Nadia KulikOliwia ChomkaMichał Lis,Aleksander ŻyłkaBartosz Ruszczyk oraz Wiktor Kocenko. W trakcie czterech dni rozegrano wszystkie z 11 zaplanowanych wyścigów. — Warunki były bardzo wymagające, a wiatr bardzo zmienny — opowiada trener Stefański.

W kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Nadia Kulik, która żeglowała rewelacyjnie i mimo dwóch słabszych wyścigów wygrała całe regaty. Na szóstym miejscu uplasowała się Oliwia Chomka, która po słabszym początku odrabiała straty do czołówki. Warto przypomnieć, że dwa tygodnie wcześniej Nadia i Oliwia stanęły na podium Mistrzostw Polski w Sprintach (1. i 3. miejsce). W kategorii chłopców tuż za podium - na 4. miejscu - regaty zakończył Michał Lis, 14. miejsce zajął Aleksander Żyłka, 20. był Bartosz Ruszczyk a Wiktor Kocenko zaraz za nim.

 Teraz czeka nas odrobina przerwy — dodaje Tomasz Stefański. — Część zawodników wystartuje niebawem w Mistrzostwach Polski Juniorów w klasie RSX, później kilka startów kontrolnych, a na jesieni czeka nas start w Mistrzostwach Świata w klasie Techno w hiszpańskim Kadyksie.

Olimpiada Młodzieży jest najważniejszą imprezą w sezonie. To jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.