Nieodłącznym punktem corocznego programu Festiwalu Kultury Kresowej jest koncert galowy, podczas którego występują wyjątkowi goście z Polski i zagranicy. Tak też było minionej soboty w amfiteatrze nad jeziorem Czos.

Amfiteatr nad jeziorem Czos po raz kolejny wypełnił się polską kulturą z obszaru Kresów Wschodnich. Podczas sobotniego koncertu galowego wystąpiły zespoły folklorystyczne, chóry i kapele z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji. Zgromadzona publiczność bawiła się wyśmienicie. Nie zabrakło oczywiście wspólnych śpiewów i tańców pod sceną.

Gośćmi koncertu galowego byli z Białorusi: Grupa Taneczna Polonijnego Folklorystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Karolinka” z Brześcia, Zespół Ludowej Piosenki "Przyjaciele" z Borysewa, Zespół Wokalno - Instrumentalny “Melodia” z Mińska. Z Litwy: Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” z Wilna, Zespół Tańca Ludowego "ZGODA" z Rudomina, Kapela Wileńska z Wilna, Zespół KAYMO PROJECT. Z Rosji: Zespół wokalny „KRAKOWIACY” z Abakanu, z Ukrainy: Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Górali Czadeckich „Dolinianka” ze Starej Krasnoszory, Zespół wokalno-instrumentalny „Podolanie” z Baru, Zespół „Galicia Folk Band” ze Lwowa, Zespół wokalno - taneczny „Wszystko w porządku!” z Browar, Salomea Pletenicka, duet: Swiatosław Stefiuk i Wiktoria Dobrowolska. Gościnnie wystąpił Zespół Wokalny „Sukces”, pierwszy w Polsce dziecięco - młodzieżowy zespół folkowy.

Koncert galowy 25. Festiwalu Kultury Kresowej


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij