Zakończył się III Mragowski Rajd Motocykli Zabytkowych. Amazonką Rajdu została Magdalena Majdecka, a najładniejszy motocykl - M 72, tak zwaną "Emkę" - miał Andrzej Budny. Oboje reprezentowali KWM Rotor Olsztyn.

10 sierpnia od 9 rano przy fontannie nad jeziorkiem Magistrackim rejestrowano uczestników III Mrągowskiego Rajdu Motocykli Zabytkowych. Zawody te są jednocześnie trzecim Odcinkiem Warmińsko-Mazurskiego Rajdu M.Z.

Zawodnicy wystartowali tuż po godzinie 10. Jechali przez Mrągowo i drogami gminy Mrągowo. Ich zadaniem było dotarcie do punktów kontrolnych, gdzie czekały na nich zadania sprawnościowe z techniki jazdy motocyklem, z wiedzy ogólnej, a także z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym i z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po dojechaniu do mety w Krzywem i zliczeniu wszystkich punktów okazało sie, że pierwsze miejsce zajął Waldemar Derencz z KM OSA Olecko, drugi był Łukasz Szczepuch, a trzeci Andrzej Budny z KWM Rotor Olsztyn, Amazonką Rajdu została Magdalena Majdecka z KMW Rotor Olsztyn, a najładniejszy motocykl - M 72, tak zwana "Emkę" - według oceny jurorów miał Andrzej Budny, też z KMW Rotor Olsztyn.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Miłośników Motocykli Zabytkowych KRUK Mrągowo.

Zdzisław Piaskowski

 


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij