To już ostatni moment by zgłosić swoją inicjatywę do Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Ostatnie projekty będą przyjmowane 9 sierpnia 2019 roku.

W siódmej edycji Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców przeznaczona jest kwota 500 tys. złotych. 400 tysięcy zostanie wydanych na zadania inwestycyjne (maksymalnie 100 tys. na jedno zadanie) oraz 70 000 zł na tzw. projekty miękkie (maksymalnie 14 000 zł na zadanie). Przewiduje się również odrębną kwotę 30 000 zł na Szkolny Budżet Obywatelski.

– Mrągowski Budżet Obywatelski z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do tej pory mieszkańcy konsultowali 10 projektów miękkich i 13 inwestycyjnych. Każdy z pomysłów prezentuje różnorodne potrzeby mieszkańców Mrągowa. W tym roku poziom projektów z pewnością będzie wysoki - informuje Arkadiusz Mierkowski, kierownik Referatu Strategii Rozwoju i Promocji w Mrągowie.

Propozycję zadania do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Mrągowa. Projekt należy wypełnić w wersji papierowej lub elektronicznej do 9 sierpnia 2019 roku.  Później od 12 do 20 sierpnia odbędzie się weryfikacja (formalna i merytoryczna) zgłoszonych zadań. Ogłoszenie ostatecznej listy projektów skierowanych do głosowania nastąpi do 27 sierpnia. Następnie przez ponad miesiąc od 2 września do 8 października mieszkańcy będą mogli sami zaopiniować projekty, wybierając najciekawsze z nich przez głosowanie. Za wybrane do realizacji uznaje się te zadania, które otrzymały największą ilość głosów, aż do wyczerpania puli środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski.

 

 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij