Zapraszamy na obchody Święta Policji, które odbędą się 8 sierpnia (czwartek) w godz. 11.00 – 14.00 na placu Piłsudskiego w Mrągowie. Wydarzenie będzie znakomitą okazją do bliższego poznania pracy policji.

Święto Policji obchodzone jest przez polską policję 24 lipca, ale mrągowscy mundurowi postanowili zorganizować uroczyste obchody 8 sierpnia. Na ten dzień mrągowska policja zaplanowała szereg atrakcji umożliwiających przede wszystkim poznanie bliżej pracy policji. W tym świątecznym dniu od godz. 11.00 do 12.00 na Placu Piłsudskiego w Mrągowie (w razie niepogody w Centrum Kultury i Turystyki „Zodiak” w Mrągowie) odbędzie się ceremonia wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne. Udział w niej wezmą policjanci w mundurach galowych oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji z terenu działania Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz podległych jej jednostek.

Po zakończeniu głównej części obchodów, od godziny 12.00 do godz. 14.00 na placu odbędzie się piknik profilaktyczny z wieloma atrakcjami i konkursami zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Funkcjonariusze prezentować będą między innymi radiowozy oraz służbowe motory. Będzie to okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt służący w ich codziennej pracy. Tego dnia na przygotowanych stanowiskach policjanci prezentować będą materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz informować o procesie rekrutacji do służby w Policji. Przy jednym ze stanowisk pracować będzie także technik kryminalistyki. Będzie on zdejmował ślady palców i dłoni. Będą stanowiska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, będą funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji, Zespół Medyczny OPP, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji oraz policyjne psy służbowe. Przyjedzie też pojazd profilaktyczny wraz z miasteczkiem rowerowym. Na nim dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy na dwóch kółkach. Dla dzieci będą również stoliki z kredkami, gdzie będzie można przygotować prace plastyczne na temat „Policja dba o moje bezpieczeństwo”. Natomiast dla rodziców atrakcją i nauką będą alkogogle. To niezwykłe gogle o specjalnej konstrukcji, ich zadaniem jest zaburzyć naszą koordynację wzrokowo-ruchową. Po ich założeniu czujemy się tak jakbyśmy byli pod wpływem alkoholu. Ta zabawa będzie dla kierowców, aby uświadomić im jak zachowuje się organizm po wypiciu trunków i jak niebezpieczne jest prowadzenie samochodu pod ich wpływem.

Ponadto informujemy, że na czas organizacji uroczystości plac Piłsudskiego będzie wyłączony z ruchu już od godziny 21.00 w dniu 07.08.2019 r. do godz. 15.00 dnia 08.08.2019 r. 

Źrodło: KPP w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij