Dla wielu osób praca w charakterze sprzedawcy jest spełnieniem marzeń, ponieważ wiąże się z bezpośrednim kontaktem z klientem. Jeśli ktoś dodatkowo interesuje się aranżacją wnętrz, koniecznie powinien zastanowić się nad zawodem sprzedawcy w salonie meblowym.

Oferty pracy w salonach meblowych

Właściciele salonów meblowych chętnie poszukują nowych pracowników za pośrednictwem Internetu. W sieci znajduje się wiele tego typu ogłoszeń, które spełnią oczekiwania zarówno osób zainteresowanych pracą w małym sklepie, jak i tych, którzy najlepiej czują się w dużych marketach. Poszczególne oferty różnią się między sobą wymaganiami, w tym między innymi czasem pracy. Mniejsze salony meblowe zazwyczaj pracują w godzinach 10:00-18:00, ale filie sieciowych sklepów mogą być otwarte do późnych godzin wieczornych – warto zatem liczyć się z możliwością pracy zmianowej.

Cechy idealnego sprzedawcy salonu meblowego

W salonie meblowym najlepiej odnajdują się osoby interesujące się aranżacją wnętrz i są dobrze zorientowany w sprzedawanym asortymencie. Pełnią one rolę profesjonalnego konsultanta, który pomaga klientom wybrać odpowiednie produkty, zgodnie z ich indywidualnymi oczekiwaniami. Sprzedawca musi posiadać poczucie estetyki i dbać o właściwe wyeksponowanie nowych kolekcji mebli. Powinien także dobrze orientować się w ich specyfice, aby w razie potrzeby udzielić dodatkowych informacji dotyczących zastosowanego w produkcji materiału lub stylu wykończenia. Osoba na tym stanowisku musi być cierpliwa i nastawiona przede wszystkim na spełnienie potrzeb klienta. W omawianym zawodzie znakomicie odnajdują się ludzie komunikatywni, którzy nie mają problemów z nawiązywaniem relacji. Przydatną cechą są również zdolności negocjacyjne, szczególnie jeśli klient będzie chciał zbić cenę wybranych mebli.

Salon meblowy to dobra propozycja dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia. W takim miejscu można liczyć na stałe godziny pracy oraz ściśle określone obowiązki zawodowe.

Szukaj pracy w Mrągowie

 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij