Osoby, które uwielbiają opiekować się zwierzętami, powinny zastanowić się nad połączeniem swojej pasji z życiem zawodowym. Jedną z ciekawszych propozycji może być etat w ogrodzie zoologicznym.

Opiekun dzikich zwierząt – dla kogo?

Nie da się ukryć, że praca z dzikimi zwierzętami jest dość wymagająca i nie każdy może stawić jej czoła. Na pewno będzie to odpowiednia propozycja dla osób, które miały już kontakt z wybranymi gatunkami zwierząt i wiedzą, w jaki sposób należy się przy nich zachowywać. Ważna jest znajomość ich zwyczajów oraz wymagań żywieniowych. Troska o dobrostan małp, egzotycznych ptaków czy pingwinów, sprowadza się nie tylko do przestrzegania pór karmienia, ale także dokładnego sprzątania klatek. Opiekun musi wiedzieć, na jaką odległość może zbliżyć się do zwierzęcia, aby wykonywanie obowiązków zawodowych nie zagrażało jego bezpieczeństwu. W tym zawodzie świetnie sprawdzają się absolwenci kierunków zoologicznych, którzy na studiach są przygotowywani do pracy z dzikimi gatunkami. Na stanowisku opiekuna można połączyć wiedzę teoretyczną z praktyką.

Czym zajmuje się opiekun zwierząt w zoo?

Praca w ogrodzie zoologicznym najczęściej wiąże się z ustalonym trybem pracy, dostosowanym do trybu zwierząt. Opiekunowie muszą być przygotowani na wiele nieprzewidzianych sytuacji, które mogą zaskoczyć nawet doświadczone osoby. Przykładem są, chociażby egzotyczne choroby zwierząt – w przypadku nietypowego zachowania podopiecznego koniecznie należy skontaktować się z weterynarzem. Niecodzienne sytuacje mogą także dotyczyć rozmnażania. Warto podkreślić, że osoba na stanowisku opiekuna musi dbać nie tylko o wyżywienie, ale także dobre samopoczucie zwierzęcia. Konieczne będzie dostarczanie mu odpowiednich bodźców oraz stworzenie mu warunków zbliżonych do życia na wolności.

Opiekunowie zwierząt w zoo nie są skazani na samodzielną pracę. Mogą korzystać z pomocy bardziej doświadczonych specjalistów, w tym także weterynarzy. Praca w tym charakterze daje sporo satysfakcji.

Szukaj pracy w Mrągowie

 

Słowa kluczowe:
 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij