Hotele dla zwierząt są coraz popularniejsze w naszym kraju, dzięki czemu z roku na rok powstaje coraz więcej tego typu placówek. Nic dziwnego, że w ogłoszeniach często pojawiają się oferty dla potencjalnych opiekunów czworonogów.

Kto może pracować ze zwierzętami?

Właściciele hoteli dla zwierząt poszukują do współpracy osób, które uwielbiają towarzystwo czworonogów. Jeśli ktoś czuje się niepewnie w otoczeniu psów czy kotów, nie powinien decydować się na taką formę aktywności zawodowej. Największą szansę na otrzymanie etatu mają doświadczeni behawioryści, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób należy zajmować się czworonogiem. Osoby po specjalnych kursach lub posiadające wyższe wykształcenie mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia. Mile widziani są również pracownicy schronisk lub klinik weterynaryjnych, którzy posiadają spore doświadczenie zawodowe w pracy ze zwierzętami.

Czym zajmuje się pracownik hotelu dla zwierząt?

W zależności od charakteru zatrudnienia pracownik hotelu dla zwierząt może wykonywać najróżniejsze obowiązki. Osoby zajmujące się przede wszystkim opieką nad czworonogami są odpowiedzialne za:

  • wyżywienie psów i kotów,
  • utrzymanie legowisk w należytej czystości,
  • regularne wyprowadzanie psów na spacer,
  • sprawdzanie kondycji zwierząt,
  • aktywizację czworonogów.

Opiekunowie muszą dbać o samopoczucie pozostawionych w hotelu psów i kotów, a w razie potrzeby – skontaktować się z weterynarzem. Nietypowe zachowanie zwierząt może być spowodowane tęsknotą za właścicielem, jednakże nie wolno lekceważyć żadnych objawów. Osoby zajmujące się opieką pozostawionymi czworonogami bezpośrednio odpowiadają za ich kondycję zdrowotną.

Nie tylko dla miłośników zwierząt

Hotel dla zwierząt może być także miejscem zatrudnienia specjalisty od PR, który zadba o jego odpowiednią promocję. Musi w nim również pracować osoba odpowiedzialna za przyjmowanie zwierząt, która pełni rolę recepcjonistki. W wielu hotelach dla zwierząt dostępna jest praca także dla ochroniarza dbającego o bezpieczeństwo psów i kotów.

Szukaj pracy w Mrągowie

 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij